nahoru

Pozvolné dušení masa ve víně má tradici hlavně v Itálii. Pojďme se inspirovat

Darina Křivánková 14. února 2022 • 18:10
Králičí maso dušené ve víně s rajčaty a olivami je krásně měkké a šťavnaté
Králičí maso dušené ve víně s rajčaty a olivami je krásně měkké a šťavnaté
• foto: 
Darina Křivánková

Pokračujeme v manuálu „jak naložit s alkoholem, když je suchej únor“. Minule jsme použili půl láhve bílého do francouzské cibulačky, tentokrát popojedeme víc na jih, necháme se inspirovat Itálií a nalijeme zbytek vína do hrnce ke králíkovi. A také si řekneme, co vaří Italové z vína červeného, kde se nabízí hned několik velmi chutných možností.

Specialisty na využití vína v kuchyni najdeme hlavně ve Francii a v Itálii. Princip je velmi podobný, ale jídla se poměrně liší. Pojďme si projet kousek Itálie a něco málo ochutnat. Začneme v Toskánsku, odkud pochází několik mých velmi oblíbených receptů. Především ­pollo alla cacciatora, tedy myslivecké kuře, jednoduché jídlo s maximálním efektem. Postup je velmi podobný jako při přípravě ligurského králíka (recept je na konci textu), ale maso – naporcované kuře, stehna či stehenní řízky – se do vína nakládá přes noc. Doporučuje se použít chianti, na 1,5 kg masa padne minimálně půl láhve. Maso do rána změní barvu a díky vínu – a také česneku, rajčatům, rozmarýnu, bobkovým listům, ančovičkám a olivám – pak vcelku banální kuře chutná bezmála jako divočina.

Na osm hodin do trouby

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.