nahoru

Komedie v Pekingu: Po vítězství Ledecké Číňani šaškovali s českou vlajkou

red, -swp- 8. února 2022 • 15:25

Jedna z nejslavnějších sportovkyň planety, trojnásobná olympijská šampionka, která reprezentuje republiku, jejíž prezident dává za příklad tamní totalitní režim, a ti čínští popletové nevědí, odkud pochází? Když fenomenální Ester Ledecká (26) mířila na medailový ceremoniál, hlásila se k ní organizátorka, co na cedulce s jejím jménem měla vlaječku Haiti. Taková ostuda!

To však nebylo všechno. Jeden přešlap Ester velkoryse přehlédla a už tady byl další. Když na řadu přicházela ta nejemotivnější chvilka a z reproduktorů se linuly první tóny státní hymny, Ledecká na stupních vítězů pompézního jeviště div nevypukla smíchy. Pobavil ji voják a taky pěkný mimoň, který se při temperamentním aktu zamotal do už správného praporu takovým stylem, že v něm omotaný i salutoval. V ten okamžik byl se vší důstojností konec.

Na tenhle den česká obojživelnice vážně nezapomene.

red, -swp-Zimní olympijské hry 2022

Zimní olympijské hry 2022 se konají od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu. Tam se konaly i Letní olympijské hry v roce 2008. Peking tak bude prvním městem v historii, které hostilo oba typy her. Přinášíme výsledky, přehledy i zajímavosti.

Přehled

Olympijské bizáry Olympijské příběhy Hokej Program Ester Ledecká


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.