nahoru

Infografika: Jak se nám v historii dařilo na olympijských hrách?

Jakub Švec 10. února 2022 • 14:00
1998 (Nagano) - stříbro (5 km klasicky), bronz (kombinace), 6. (štafeta), 9. (15 km klasicky)
1998 (Nagano) - stříbro (5 km klasicky), bronz (kombinace), 6. (štafeta), 9. (15 km klasicky)
• foto: 
archiv

Zimní olympijské hry v Pekingu jsou v plném proudu a čeští sportovní fanoušci bedlivě sledují, zda a popřípadě kdo by mohl letos přivést medaile. Na tuto otázku odpověď neznáme. Víme ale, kolik medailí přivezli naši sportovci od vzniku novodobých olympijských her, které začaly v Aténách roku 1896. Také víme, kdy dopadli nejlépe v rámci celkového medailového žebříčku anebo naopak nejhůře.

Od vzniku novodobých olympijských her naše území prošlo řadou změn. Naši sportovci se prvních několika her účastnili v době existence Rakousko-Uherska. V této době byli vnášeni do statistik jako „Bohemia“. Po první světové válce pak v tabulkách nalezneme označení „Czechoslovakia“. Toto označení pak v zápisech her vydrží desítky let a změní se až po rozpadu Československa. Od letních olympijských her v Atlantě, které se konaly v roce 1996, čteme v medailovém pořadí „Czech Republic“.

Jakub ŠvecZimní olympijské hry 2022

Zimní olympijské hry 2022 se konají od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu. Tam se konaly i Letní olympijské hry v roce 2008. Peking tak bude prvním městem v historii, které hostilo oba typy her. Přinášíme výsledky, přehledy i zajímavosti.

Přehled

Olympijské bizáry Olympijské příběhy Hokej Program Ester Ledecká


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.