nahoru

Nahá olympiáda? Takhle vypadal sport na pohlednicích ze začátku minulého století

mc, -swp- 7. února 2022 • 14:00
Nahá olympiáda? Takhle vypadal sport na pohlednicích ze začátku minulého století
foto: LCC

Olympijské hry mají starověkou tradici v antickém Řecku. Začaly už v osmém století před Kristem, a tak se asi nikdo nemůže divit, že se jich zúčastnili jen muži, disciplín bylo jen pár a sportovci se účastnili nazí. 

Antické ideály převzaly moderní olympiády jen zčásti a nahota účastníků mezi nimi pochopitelně chyběla. Své vyjádření si ovšem v době vzniku novodobých olympiád přeci jen našla.

V galerii si můžete prohlédnout pohlednice z přelomu minulého století, v nichž byla právě imitce olmypijských disciplín prováděna neblečnými sporotvci (a samozřejmě zejména sportovkyněmi) oblíbeným motivem.

Místo nahoty bizarní soutěže

Nahota mezi olympijskými soutěžemi chyběla, zato se v prvopočátku objevilo několik soutěží, které byly novinkou a nyní by nám přišly poněkud bizarní. V novodobé historii tak sportovci (oblečení) soutěžili v takovým bizarnostch, jako ve střelbě na živé holuby, přetahování lanem či jízdě na motovém vodním člunu.

 

 

 

mc, -swp-Zimní olympijské hry 2022

Zimní olympijské hry 2022 se konají od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu. Tam se konaly i Letní olympijské hry v roce 2008. Peking tak bude prvním městem v historii, které hostilo oba typy her. Přinášíme výsledky, přehledy i zajímavosti.

Přehled

Olympijské bizáry Olympijské příběhy Hokej Program Ester Ledecká


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.