Nejrychlejší prababička na světě? Američanka v 91 letech pokořila rekord v běhu na 400 metrů | Reflex.cz
nahoru

Nejrychlejší prababička na světě? Američanka v 91 letech pokořila rekord v běhu na 400 metrů

Martin Bartkovský13. srpna 2019 • 07:40

Chcete začít běhat a stále se na něco vymlouváte? Inspirací by vám mohla být Diane Hoffmanová. Ta ve svých 91 letech pokořila světový rekord v běhu na 400 metrů ve své věkové skupině. To ale není všechno. Hoffmanová je také držitelkou rekordů na 100 a 200 metrů, denně hraje tenis a skáče na trampolíně. Podívejte se na video, jak jí to běhá.

Žena, která na začátku srpna oslavila už 92. narozeniny, zaběhla ještě coby jednadevadesátiletá světový rekord na závodech při americkém mistrovství pro kategorii masters. Po doběhu padla Diane Hoffmanová do náruče nadšené rodiny a s nadsázkou prohlásila, že nyní může konečně umřít. Tahle paní má však do hrobu ještě pořádně daleko, její životní styl by jí mohli závidět i o 70 let mladší lidé. 

Metalová babička: 97letá přeživší holocaustu, která se stala senzací tvrdé muziky

Hoffmanová paradoxně nikdy běžkyní nebyla a tomuto sportu se začala věnovat až nedávno. Ke sportu má ale velmi blízko. Ve 42 letech začala hrát tenis, kterému se věnuje dodnes. A svou fyzičku piluje doma při skocích na trampolíně. V běžeckém závodě, při kterém zlomila světové rekordy na 400, 200 i 100 metrů pro věkovou kategorii 90–95 let, měla jen jedinou taktiku, běžet tak, jako by ji honila policie. Hodnota jejího rekordu na 400 metrů je 2:44.25, čímž vylepšila jeho hodnotu o dvě a půl vteřiny.

„Musíte se hýbat, musíte prostě něco dělat pro sebe a své tělo. Nezůstávejte ležet v posteli. Projděte se, projeďte se na kole, zkrátka se dokopejte do nějaké fyzické aktivity,“ řekla Hoffmanová televizní stanici CBS v odpovědi na to, jaký je její recept na dlouhověkost.

Svléknout se před foťákem v šedesáti? Francouzská modelka dokazuje, že věk je jenom číslo
Neposlušná babička: Britská policie splnila přání seniorce a zatkla jiKlíčová slova: babička, běh, rekord, závody, běhání, důchod


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Vyrazili, ale neprojdou. Estébácká prezidentura je na dosah ruky
PREMIUM X Zelený Raoul: Vyšší bere aneb S kým na dovolené zahnula Monika Babišová
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Šmardování jako malonárodní politika
PREMIUM X Noví extrémisté: Palič izraelské vlajky a hanobitel amerických válečných hrobů bojuje za práva zvířat!
PREMIUM X Národ Metallica: Hity a dlouhé fronty na pivo na vyprahlé planině v Letňanech. A nakonec obří ohňostroj!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější