Z oblohy dál budou svítit jen hvězdy, Pepsi se po kritice vzdala plánů na orbitální reklamu | Reflex.cz
nahoru

Z oblohy dál budou svítit jen hvězdy, Pepsi se po kritice vzdala plánů na orbitální reklamu

Stanislav Mihulka, vtm.zive.cz4. května 2019 • 16:04
Zůstane obloha bez reklam?
Zůstane obloha bez reklam?
• foto: 
profimedia.cz

Slavný výrobce nealkoholických nápojů PepsiCo oznámil, že již nepočítá s umístěním své reklamy na oběžné dráze tak, aby byla na Zemi viditelná z vesmíru. Firma ze svého záměru ustoupila po silné vlně kritiky. Tuto službu nabízel ruský startup StartRocket, který dokonce již uskutečnil zkušební test své technologie ve stratosféře.

V dubnu se objevila informace, že PepsiCo spolupracuje s ruským startupem StartRocket na tom, aby s využitím satelitů umístila na oběžné dráze reklamu na energetický drink „Adrenaline Rush“. Reklamu měla vytvořit flotila malých satelitů. Ve zvolené formaci by pomocí plachet z PET folie odrážely sluneční záření tak, aby vznikla požadovaná reklama. Orbitální reklama měla být viditelná na Zemi po západu Slunce a před úsvitem.

Americké vedení PepsiCo ale z celé akce nakonec vycouvalo. Potvrdili nicméně, že StarRocket uskutečnil zkušební test své technologie ve stratosféře. Zřejmě šlo o test s balonem ve velké výšce. Prý to ale bylo jednorázové a Pepsi nepočítá s tím, že by teď takovou technologii v reklamě využila.

Více se dozvíte v článku na webu VTM.zive.cz >>>

Jurij Gagarin - slévač z malé vesnice, který dobyl vesmír. O jeho smrti panují dodnes …
Unikátní snímky: Henryk Ross pohřbil filmy z lodžského ghetta, aby je schoval před nacisty

Stanislav Mihulka, vtm.zive.cz


Klíčová slova: obloha, nebe, reklama, Pepsi, satelit


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější