nahoru

Francouzi se zamilovali do dívky s Downovým syndromem, bude dokonce uvádět v televizi počasí

Daniel Baret 5. března 2017 • 12:00
Francouzi se zamilovali do dívky s Downovým syndromem, bude dokonce uvádět v televizi počasí
foto: Reprofoto Youtube.com

Zatímco ve Francii zuří předvolební prezidentská kampaň, miliony lidí sledují v zemi galského kohouta také dojemný příběh jedenadvacetileté Mélanie, která trpí vážnou nemocí, Downovým syndromem. Mladá žena má obrovský sen – moderovat někdy v televizi počasí. A ten se k překvapení a radosti všech již brzy splní.  

Mélanie za podpory federace Unapei, která zastupuje rodiny s postiženými dětmi, natočila videoklip, že by chtěla někdy moderovat počasí v televizi. V pondělí 27. února jej dala na facebookovou stránku s tím, že pokud ji podpoří 100 tisíc lidí, tak existuje dohoda s televizí, že její sen se naplní. Už za dva dny, ve středu 1. března, bylo sto tisíc lajků překročeno. Dnes jich má téměř dvě stě tisíc.

VIDEO: Melánie, která trpí Downovým syndromem, sibrzy v televizi zamoderuje počasíVIDEO Youtube.com

Celkem má video s Mélanií po světě už skoro 3 miliony zhlédnutí a ona se začala připravovat na televizní vystoupení. Počasí bude uvádět 27. března rovnou na dvou televizních kanálech, na France 2 a BFM TV. Má se jednat o jednorázovou akci.

Mladá žena trpící Downovým syndromem si ale za pár dní získala nejenom srdce mnoha lidí, ale také francouzských médií. „Jsem dojatá za všechny vaše zprávy a vzkazy. Díky vám se splní můj sen,“ napsala Mélanie.

Downův syndrom je geneticky podmíněné onemocnění. Lidé s touto chorobou trpí tělesnými deformacemi a jejich duševní vývoj bývá zpomalený. Existuje u nich také vyšší pravděpodobnost výskytu některých nemocí než u běžné populace. V České republice je postiženo touto nemocí zhruba jedno z 1500 živě narozených dětí.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.