Francouzi se zamilovali do dívky s Downovým syndromem, bude dokonce uvádět v televizi počasí | Reflex.cz
nahoru

Francouzi se zamilovali do dívky s Downovým syndromem, bude dokonce uvádět v televizi počasí

Daniel Baret5. března 2017 • 12:00
Francouzi se zamilovali do dívky s Downovým syndromem, bude dokonce uvádět v televizi počasí
foto: Reprofoto Youtube.com

Zatímco ve Francii zuří předvolební prezidentská kampaň, miliony lidí sledují v zemi galského kohouta také dojemný příběh jedenadvacetileté Mélanie, která trpí vážnou nemocí, Downovým syndromem. Mladá žena má obrovský sen – moderovat někdy v televizi počasí. A ten se k překvapení a radosti všech již brzy splní.  

Mélanie za podpory federace Unapei, která zastupuje rodiny s postiženými dětmi, natočila videoklip, že by chtěla někdy moderovat počasí v televizi. V pondělí 27. února jej dala na facebookovou stránku s tím, že pokud ji podpoří 100 tisíc lidí, tak existuje dohoda s televizí, že její sen se naplní. Už za dva dny, ve středu 1. března, bylo sto tisíc lajků překročeno. Dnes jich má téměř dvě stě tisíc.

VIDEO: Melánie, která trpí Downovým syndromem, sibrzy v televizi zamoderuje počasíVIDEO Youtube.com

Celkem má video s Mélanií po světě už skoro 3 miliony zhlédnutí a ona se začala připravovat na televizní vystoupení. Počasí bude uvádět 27. března rovnou na dvou televizních kanálech, na France 2 a BFM TV. Má se jednat o jednorázovou akci.

Mladá žena trpící Downovým syndromem si ale za pár dní získala nejenom srdce mnoha lidí, ale také francouzských médií. „Jsem dojatá za všechny vaše zprávy a vzkazy. Díky vám se splní můj sen,“ napsala Mélanie.

Downův syndrom je geneticky podmíněné onemocnění. Lidé s touto chorobou trpí tělesnými deformacemi a jejich duševní vývoj bývá zpomalený. Existuje u nich také vyšší pravděpodobnost výskytu některých nemocí než u běžné populace. V České republice je postiženo touto nemocí zhruba jedno z 1500 živě narozených dětí.

Dívka s Downovým syndromem snila o dráze modelky. Sen se jí splnil
Kanaďané jsou pryč z fotografií mladého premiéra Trudeaua. Byl to sexy idol!

Daniel BaretMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější