nahoru

Dům do nebe: V Japonsku chtějí postavit mrakodrap vysoký rekordních 1830 metrů

Daniel Baret10. února 2016 • 19:33
Dům do nebe: V Japonsku chtějí postavit mrakodrap vysoký rekordních 1830 metrů
foto: Kohn Pedersen Fox

V japonské metropoli Tokiu a městech, která s ním sousedí, žije téměř 38 milionů lidí. Obrovská přelidněnost tohoto území proto vede k úvahám, že v Tokijském zálivu jihovýchodně od hlavního města vyroste „Nové Tokio“. A jeho součástí má být i nejvyšší mrakodrap na světě, který by měřil rekordních 1830 metrů. V současnosti je nejvyšší budovou světa dubajská Burdž Chalífa s 828 metry.

Nejvyšší mrakodrap světa v Novém Tokiu by měl být obklopený umělými ostrovy a měl by být supermoderní i co do vybavení. Informoval o tom odborný web architecturaldigest.com.

Umělé ostrovy by byly určeny i k ochraně před možnými vlnami cunami, které zde vznikají po častých zemětřeseních. Na ostrovech by ale mělo žít půl milionu lidí.  

Jak by vypadalo centrum Paříže s newyorskými mrakodrapy? Podívejte se

Projekt futuristického města, jehož součástí má mrakodrap být, navrhly firmy Kohn Pedersen Fox a Leslie E. Robertson. Město by se mělo samozásobovat elektřinou a vodou, ale to je podle některých expertů pořád jen hudba vzdálené budoucnosti. Jenže nejvyšší budova světa má být podle návrhu dokončena až v roce 2045, takže je otázka, zda vůbec vznikne a v jaké podobě.

Pokud ano, měla by být domovem pro 55 tisíc lidí, protože se má jednat o obytný mrakodrap, jehož součástí budou i nákupní centra, knihovny, školy, nemocnice, hotely či restaurace. Prostě celé město v jednom domě.

V Bombaji chtějí mrakodrapy složené z kontejnerů, přelomové bydlení pro 5000 lidí

Daniel Baret


Klíčová slova: mrakodrap, tokioDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,480
21,790
28,700
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější