Vše je jinak!!! Podle Rowlingové lidé vyslovují jméno lorda Voldemorta špatně | Reflex.cz
nahoru

Vše je jinak!!! Podle Rowlingové lidé vyslovují jméno lorda Voldemorta špatně

bar11. září 2015 • 13:32
Vše je jinak!!! Podle Rowlingové lidé vyslovují jméno lorda Voldemorta špatně
foto: Profimedia

Stačil jeden tweet světoznámé spisovatelky a pro mnoho lidí se zhroutil jejich svět. Aspoň ten čarodějnický, týkající se reálií knih o Harry Potterovi. J.K. Rowlingová totiž světu oznámila, že lidé vyslovují jméno lorda Voldemorta špatně.

Problém je v hlásce “t” na konci. Přestože 99,99 % obyvatel Země jej na konci jména vyslovuje a říká tedy “VoldemorT”, stejně jako hrdinové filmů o Harry Potterovi, Rowlingová měla od začátku představu, že “t” bude neznělé a že se jméno bude správně vyslovovat “Voldemor”. Tedy jakoby s francouzským akcentem.

twitter J.K. Rowlingovétwitter J.K. Rowlingové

“Asi jsem jediná, která mu tak říká,” uvedla na svém twitterovém účtu.

Její odhalení vyvolalo bouřlivé reakce na sociálních sítích. Některé i rozhořčené, protože autorka nechala žít 18 let v omylu celý svět. A také filmaře, kteří o Harrym a VoldemorTovi natočili osm velkofilmů.

bar

Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,730
22,990
29,330
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější