nahoru

Dreadnought 2050 - bojová superloď budoucnosti

Daniel Baret 10. září 2015 • 12:00
Dreadnought 2050 - bojová superloď budoucnosti
foto: Starpoint

Projekt Dreadnought 2050 dostal jméno podle britské bojové lodi HMS Dreadnought. Ta vyplula v roce 1906 a způsobila revoluci ve vedení války na moři. Projekt, zaštítěný organizací Starpoint, má získat nápady od mladých designérů na bojovou superloď budoucnosti.

Loď budoucnosti bude vyrobena ze supertvrdého plastu a grafénu, což je speciální typ uhlíku, který je 207x silnější než ocel a je průhledný. Tím výrazně sníží hmotnost lodi a díky průhlednosti bude mít také posádka možnost vidět přímo do lodi a lépe tak zjistit případné poškození.

Dreadnought 2050 bude mít na palubě mnoho zbraní - od elektromagnetických děl s dosahem 200 km, mikrovlnných zbraní na ničení nepřátelských dronů a raket po klasická torpéda, které se budou pohybovat rychlostí 555 km za hodinu.

Loď bude také vybavena tichými výkonnými motory a 3D tiskárnou na drony. Právě drony mají pomoci při navigaci lodi a sledování okolí. Na boky lodi je také možné umístit rakety voda-země, které se budou pohybovat rychlostí Mach 5 ( 6125 km za hodinu.)

V galerii najdete vizualizace lodi Dreadnought 2050.Klíčová slova: Dreadnought 2050Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.