Na Ukrajině má Gérard Depardieu místo na černé listině. Kvůli kladnému vztahu k Rusku | Reflex.cz
nahoru

Na Ukrajině má Gérard Depardieu místo na černé listině. Kvůli kladnému vztahu k Rusku

ČTK22. července 2015 • 13:00
Gérard Depardieu
Gérard Depardieu
• foto: 
Profimedia

Ukrajinské úřady daly francouzského herce Gérarda Depardieua za jeho kladný vztah k Moskvě na černou listinu osobností, které jsou podle nich "hrozbou pro národní bezpečnost". Na Ukrajině je nadále zakázáno uvádět jeho jméno v médiích a promítat filmy, v nichž hraje, uvedl francouzský tisk.

Kyjev podle deníku Ouest France nejprve pobouřilo hercovo prohlášení na filmovém festivalu v Lotyšsku v srpnu 2014, že "má rád Rusko a Ukrajinu, která je součástí Ruska". Trpělivost ukrajinským úřadům došla, když se Depardieu podobně vyjádřil letos v květnu na mezinárodním filmovém festivalu v Cannes.

"Do SSSR jezdím stále. Tedy chci říci, do Ruska! Stále vidím Putina a mám ho moc rád. Ukrajině nikdo nerozumí. Znal jsem velmi dobře ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče a zbožňuji ukrajinský lid," řekl podle listu tehdy Depardieu novinářům na jihu Francie.

Ukrajinci tak až do odvolání neuvidí filmy jako například Edith Piaf, filmové adaptace populárního komiksu Asterix a Obelix, Cyrano z Bergeracu, Zelená karta, 1492: Dobytí ráje, Drž hubu!, Buzíci, Balzac, ani televizní seriály jako je Napoleon, Hrabě Monte Cristo a Bídníci.

Ukrajinské ministerstvo kultury od začátku měsíce vypracovalo seznam 600 kulturních osobností, které jsou považovány za příliš blízké ruské vládě. Podle deníku Le Figaro jsou mezi nimi například srbský filmový tvůrce Emir Kusturica, americký režisér Oliver Stone či americký herec Steven Seagal.

ČTK

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější