Nejlepší pověst na světě má Kanada, Česko je na průměru, Rusko se ocitlo na dně | Reflex.cz
nahoru

Nejlepší pověst na světě má Kanada, Česko je na průměru, Rusko se ocitlo na dně

Daniel Baret19. července 2015 • 09:00
Nejlepší pověst na světě má Kanada, Česko je na průměru, Rusko se ocitlo na dně
foto: profimedia.cz

Nejlepší pověst na světě má Kanada, těsně ji pak následují Norsko, Švédsko a Švýcarsko. Česko skončilo z hodnocených států na 24. místě. Informovala o tom poradenská společnost Reputation Institute, která podobný žebříček sestavuje už šest let.

Hodnocení bylo provedeno na základě hlasování 78 tisíc lidí po celém světě a analýze ekonomických údajů, způsobu vládnutí, efektivitě státní správy, ochrany životního prostředí a další informací. Celkově bylo hodnoceno 55 zemí světa.

Kanada vyhrála už čtyřikrát. A jak se ukazuje, k dobré reputaci země nestačí ani sebelepší výkonnost ekonomiky, ani velikost. Rozhoduje celkový dlouhodobý dojem a spolehlivost. Právě proto podle organizátorů přišlo kvůli své agresivní politice a válce na Ukrajině o mnoho sympatií ve světě například Rusko. Česku zase škodí to, že v souvislosti s námi se neustále hovoří o korupci.

Jaké je tedy letošní pořadí států s nejlepší pověstí?

1. Kanada

2. Norsko

3. Švédsko

4. Švýcarsko

5. Austrálie

6. Finsko

7. Nový Zéland

8. Dánsko

9. Nizozemsko

10. Belgie 

Dále následují: Irsko, Rakousko, Velká Británie, Itálie, Německo, Japonsko, Španělsko, Portugalsko, Francie, Singapur, Thajsko, USA, Polsko, Česká republika a Tchaj-wan.

Zajímavé je, že lepší pověst než například Chile, Jižní Korea má například v tomto hodnocení finančně zruinované Řecko.

Z 55 hodnocených zemí mají vůbec nejhorší reputaci Nigérie, Rusko, Pákistán, Írán a poslední je podle očekávání Irák. 

Reputation Institute byla založena v Kodani a Bostonu v roce 1997 a radí stovkám významných firem světa, jak by si měly zlepšit svoji pověst.

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,070
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější