Opilý Australan přemohl krokodýla dloubnutím do oka | Reflex.cz
nahoru

Opilý Australan přemohl krokodýla dloubnutím do oka

ČTK, ref22. září 2014 • 14:00
Krodkodýl
Krodkodýl
• foto: 
Profimedia

Podnapilý Australan s velkou dávkou štěstí a odvahy vyvázl z čelistí krokodýla, když se mu podařilo zvíře dloubnout prstem do oka. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Dvacetiletý Stephen Moreen vstoupil do vody v Severním území, aby vylovil husu, kterou zastřelil. Pod vodou ale číhal krokodýl, který ho popadl a táhl pod hladinu. Lovci se ovšem podařilo dloubnout dvoumetrového krokodýla do oka, plaz uvolnil sevření a Moreenův bratranec ho zastřelil.

Moreen připustil, že byl v době krokodýlova útoku "tak trochu pod parou", a během čekání na sanitku vypil ještě několik dalších piv, aby "otupil bolest" z utrpěných nepříliš vážných zranění.

"Mám škrábance na zádech a na paži. Tam mi strhl kus kůže a mám tam dvě nebo tři díry po zubech," řekl australské stanici ABC.

Minulý měsíc zabil velký slanovodní krokodýl rybáře v řece Adelaide jižně od Darwinu. Počty krokodýlů se v Austrálii zvýšily od roku 1971, kdy byli vyhlášeni chráněným druhem. Nyní jsou běžnými obyvateli australského tropického severu.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,670
22,390
28,650
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější