nahoru

Zpěvačka Madonna uvede v New Yorku členky Pussy Riot

ČTK, jan 30. ledna 2014 • 15:00
Madonna, Pussy Riot
Madonna, Pussy Riot
• foto: 
profimedia.cz

Americká popová hvězda Madonna uvede na newyorském koncertu na podporu lidských práv vystoupení dvojice členek ruské punkové kapely Pussy Riot. Ruské aktivistky, které se nedávno dostaly z vězení po prezidentské amnestii, chtějí na koncertě pořádaném nevládní organizací Amnesty International, promluvit o lidských právech. Koncert proběhne 5. února.

Madonna se rozhodla uvést na pódium Mariju Aljochinovou a Naděždu Tolokonnikovovou proto, že prý obdivuje jejich odvahu a podporuje oběti, které kvůli boji za lidská práva podstoupily. "Jsem poctěna, že mohu uvést své spolubojovnice za svobodu," uvedla v prohlášení Madonna.

Členky Pussy Riot byly uvězněny v roce 2012 kvůli tomu, že v pravoslavném moskevském chrámu zazpívaly "punkovou modlitbu" proti prezidentu Vladimiru Putinovi. Dvouletý trest pro mladé ženy vyvolal ve světě rozhořčení a k osvobození Pussy Riot vyzývaly hvězdy včetně Madonny. Nyní čeká duo punkerek, které se hodlají věnovat ochraně lidských práv, první veřejné vystoupení v USA. Na koncertu v Brooklynu vystoupí mimo jiné kapely Imagine Dragons, Flaming Lips či zpěvačka Lauryn Hillová.

ČTK, jan


Klíčová slova: madonna, Pussy Riot, koncert, New YorkDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.