Známá vila Johna Lennona v anglickém Weybridge je na prodej.

Známá vila Johna Lennona v anglickém Weybridge je na prodej. Zdroj: archiv

Vydání alba Seržant Pepper
Známá vila Johna Lennona v anglickém Weybridge je na prodej.
Známá vila Johna Lennona v anglickém Weybridge je na prodej.
Známá vila Johna Lennona v anglickém Weybridge je na prodej.
8
Fotogalerie

Lennonova vila, kde napsal slavného seržanta Peppera, je na prodej za téměř půl miliardy

Známá vila Johna Lennona v anglickém Weybridge je na prodej. Je to místo, kde se po rozhodnutí Beatles omezit veřejná vystoupení, zrodila v roce 1967 jejich nejslavnější deska Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band. Velký dům se zahradou je nabízen za 14 miliónů liber, tedy více než 463 milionů korun. Informaci přinesl britský deník Daily Mail.

Dům si John Lennon pořídil v roce 1964 se svou první manželkou Cynthií za pouhých 20 000 liber. Žil zde necelé čtyři roky. Zároveň ale právě tady s kolegy pracoval na převratném albu seržant Pepper, které bylo vydané v červenci 1967. Je často označováno jako nejvlivnější rockové album všech dob a řadí se mezi dvacítku nejlépe prodávaných alb populární hudby. Prodalo se ho 70 milionů kusů.

Jak uvedl Daily Mail, dům má šest ložnic, šest koupelen, tři obývací pokoje a jeden a půl akru pozemků. Nechybí tu ani sauna, kulečník a bazén. Původní jméno domu bylo Brown House a jeho architektem byl T. A. Allen. Pak získal jméno, které se používá dodnes a to je Kenwood, po továrníkovi Kenu Woodovi. Objekt se nachází blízko Sunny Heights, což je dřívější dům jednoho z dalších členů Beatles, Ringo Starra.

V roce 2006 se nemovitost opět dostala na trh. Cena však tehdy nebyla zdaleka tak závratná jako dnes. Sídlo se prodávalo za 5,95 milionů liber. V roce 2007 se však prodalo jen za sníženou cenu a to 5,8 milionů liber. Dnes už je to zmíněných 14 milionů.