nahoru
Premium Komentáře Volby

Stanislav Balík: Změňte volební systém! Téměř každý bude lepší než ten současný

STANISLAV BALÍK 30. září 2022 • 18:20
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
ČTK / Sznapka Petr

V minulém čísle jste kritizoval současný komunální volební systém. Máte nějakou představu, jak by měl vypadat nějaký jiný?

Neexistuje nic jako ideální volební systém. Každý má své výhody a nevýhody. Některý vede k tomu, že zastupitelstvo dobře odráží sociální a zájmové složení obce, jiný zase k tomu, že se docela snadno skládá většina a že se snadno po příštích volbách obmění. Systém, který máme už dlouhá desetiletí v komunálních volbách my, je unikátní – nespojuje žádné výhody, ale různé nevýhody, jenže o tom jsem psal už minule.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Volby 2022

Voličský průkaz Volební komise Pravomoci Senátu Historie Senátu Jak se volí do Senátu Jak se volí v komunálních volbách Volba starosty

V roce 2022 nás čekají komunální volby a volby do Senátu. Přinášíme volební zpravodajství, informace o kandidátech, výsledcích voleb, zajímavosti a užitečné rady. Začátkem roku 2023 nás pak čekají prezidentské volby

 

 

 

 

 

 


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.