Hlavní heslo letošních voleb? Nejsme jako my! | Reflex.cz
nahoru

Hlavní heslo letošních voleb? Nejsme jako my!

Marek Stoniš28. června 2017 • 16:30
Podle Mariana Jurečky jsou lidovci alternativou pro zklamané voliče.
Podle Mariana Jurečky jsou lidovci alternativou pro zklamané voliče.
• foto: 
Michal Šula / Mafra / Profimedia

Při čtení rozhovorů s lídry vládních stran o jejich volebních prioritách se člověk může nasmát více než při sledování grotesek s Laurelem a Hardym. Zatím suverénně vedou lidovci, těsně následováni svědky Babišovými.

Lidovecký ministr zemědělství Jurečka: „Jsme alternativou pro zklamané voliče!“ Zklamané z čeho? Že by z opozice, jež není schopna přijímat smysluplné zákony, které neobtěžují poctivé občanstvo, a neumí odpovědně řídit centrální úřady, jež mají sloužit občanům, a nikoli naopak? Možná.

A lidovci dále o pilířích svého ekonomického programu: 1. Digitalizace, 2. Vzdělání, 3. Spolupráce, 4. Energie. Tak určitě, jak by řekli fotbalisté. Spíše by ten program ale měl vypadat nějak takto: 1. Elektronické pokladny a šmírování, 2. Kontrolní hlášení, 3. Likvidace malých a středních podnikatelů, 4. Dotace nenažraným oligarchům.

Václav Klaus ml.: Lidovci jsou už dávno domluveni na vládě s Babišem

I Andrej Babiš zahájil předvolební tažení sám proti sobě – král elektronických pokladen už začal slibovat, že z povinnosti EET bude například vyjmut prodej vánočních kaprů. Co může následovat? Vytáhne do boje za povinný vyšší podíl masa v párcích, proti dotacím do biopaliv, proti rozkrádání evropských dotací na stavbu čapích a jiných hnízd, proti ovlivňování médií ze strany politicko-podnikatelských vlastníků, proti estébákům ve vysokých funkcích? Uvidíme.

Vše o parlamentních volbách 2017 na Reflex.cz >>>

A sociální demokraté? Ti se v tom zatím po splasknutí Bohuslava Sobotky trochu plácají. Ještě si neurčili jasné priority, od kterých bodů vlastní politiky by se měli co nejdůrazněji distancovat. Ale mohou být relativně v klidu. Ať zvolí, co zvolí, nespletou se.

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek: Volební zisk 10 procent pro nás není téma
Starostové jsou pro KDU-ČSL velkou posilou. Tento bonus jim další strany závidí

Vše o parlamentních volbách 2017 čtěte zde

O ekonomických dopadech voleb čtěte na E15.cz
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,660
22,670
29,800
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější