nahoru

Daň z nemovitosti je extrémně nízká, vláda musí najít odvahu. ANO je demokratická strana, říká Pavel

Oliver Adámek, swp 7. prosince 2022 • 06:00
Video se připravuje ...
Petr Pavel - vláda, politika, EU
• video: 
Reflex.cz

Pro snížení schodku státního rozpočtu se vláda musí zaměřit i na daně a některé zvýšit – třeba daň z nemovitosti, která je v evropském poměru extrémně nízká, říká v rozhovoru ze série Prezident X generál Petr Pavel. Populismus je dle něj přítomný u všech stran, současná vláda ale musí najít odvahu a dělat i nepopulární kroky.

Petr Pavel v rozhovoru dále komentuje kroky Fialovy vlády v současné krizi – za tuto vládu je rád, ale ministři z jeho pohledu špatně komunikují. Jako prezident by se snažil podporovat demokratické strany, tou dle něj není například hnutí SPD. V roli hlavy státu chce být nadstranický, ale nikoli nestranný.

Prezidentský kandidát v rozhovoru dále mluví třeba o změnách klimatu, kde si podle něj Česko musí dávat realistické cíle. Jaké lidi by vzal s sebou na Hrad? A jak chce jako prezident jednat s vládou? To a mnoho dalšího se dozvíte v ukázce z rozhovoru ze série Prezident X. Kompletní rozhovor s generálem Pavlem vyjde brzy na Reflex.cz.

Oliver Adámek, swpPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.