nahoru

Má Miloš Zeman rakovinu? Nic jsem v dokumentaci z vyšetření nenašel, řekl onkolog

blesk.cz9. ledna 2018 • 14:40
720p360p
Onkolog o údajné rakovině Miloše Zemana: „Nic jsem v dokumentaci nenašel“
• video: 
Blesk Zprávy

Onkolog Luboš Petruželka vyšetřil Miloše Zemana poté, co se na veřejnosti začaly objevovat spekulace o tom, že trpí rakovinou a nemá velké šance na přežití. Na úterní tiskové konference lékaři vystoupili a všechny spekulace o vážném stavu Miloše Zemana ukončili. Řekli, že prezident rakovinu nemá. Poslechněte si to.

Zeman je pod pravidelnou kontrolou lékařů, upozornil šéf Zemanova koncilia Holcát. „Je to asi běžný, normální stav,“ míní exministr. Holcát však uvedl, že je důležité, aby lidé věděli o prezidentově stavu. „Víte, že zazněly určité zprávy, které vůbec nejsou podloženy lékařskými fakty a jsou nepravdivé. Víte, že stav pana prezidenta je velmi dobrý,“říkal Holcát s narážkou na zvěsti o Zemanově údajné rakovině.

Jít, či nejít k prezidentským volbám? Nevolit v této situaci je hloupost, říká Pečinka

Loni v listopadu se totiž na objevily spekulace o tom, že prezident trpí rakovinou, napsal to na sociálních sítích brněnský politik Svatopluk Bartík. Hrad to rázně odmítl a argumentoval mimo jiné tím, že Zeman v září 2017 podstoupil preventivní prohlídku na počítačovém tomografu, která neodhalila žádný problém, o kterém by se nevědělo. Bartík sice své tvrzení brzy stáhl, Zeman nicméně oznámil, že na něm bude požadovat omluvu a pět milionů korun.

Zprávy ze Zemanových vyšetření četl i odborník, který není součástí konzilia. „Nenalezl jsem žádné známky ve smyslu onkologického pohledu na přítomnost onkologického onemocnění,“ říkal dnes profesor onkologie Luboš Petruželka.

Více se dočtete ZDE >>>

Prezident Drahoš. V internetových volbách by zvítězil bývalý šéf akademie věd
Zombie Zeman: Mele prezident z posledního?
Jiří X. Doležal 1. června 2017 • 12:48

Zombie Zeman: Mele prezident z posledního?


blesk.cz


Klíčová slova: miloš zeman, volby, zdraví, rakovina, lékařDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,960
22,860
29,300
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější