nahoru

Zamysleme se nad tím, jak žijeme: Dejme lásku místo lajku

Barbora Harakalová 12. května 2014 • 08:00
Facebook
Facebook
• foto: 
Vimeo.com

Dovedete si ještě představit život bez chytrých telefonů, tabletů, počítačů? Bez připojení k internetu, ať jste kdekoliv? Dokážete ještě existovat bez Facebooku, ať už ho využíváte k čemukoliv? Kolik máte skutečných přátel? Nepřipadáte si osamělí? Po internetu koluje video, které upozorňuje na nešvar dnešní doby – moderní technologie. "Jsme generace idiotů, chytrých telefonů a hloupých lidí," zní z úst mladíka ve videu. A má pravdu.

Jdeme po ulici a díváme se dolů. Je jedno, jestli zrovna koukáme na navigaci, čteme zprávy nebo přepínáme písničku. Neumíme spolu komunikovat, jsme nespolečenští. Upřeně hledíme do displejů. Telefony máme pořád u sebe. Kontrolujeme je i několikrát za minutu a to i přesto, že nezvonily. Jsme posedlí. A nejvíc to odnesou naše děti. Do dnešní doby se narodily. Znají nás s telefony v ruce. Chtějí je taky. Ačkoliv my jsme si svůj první telefon či tablet pořídili v dospělosti, oni ho dostanou už jako malé. Nepřipravujme je o nejkrásnější část života. Pojďme dětem příkladem.

Podívejte se na video a vypněte displeje. Užívejte si život, ať nepromarníte své šance. Dejte lidem lásku místo lajku.

Otevři oči a začni konečně žít! from Sebeřízení.cz on Vimeo.Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.