nahoru

Cena Jindřicha Chalupeckého

RX online 18. října 2006 • 14:34

Z iniciativy spisovatele a dramatika Václava Havla, básníka a výtvarníka Jiřího Koláře a malíře Theodora Pištěka byla v roce 1990 vyhlášena prestižní soutěž mladých umělců – výtvarníků do 35 let. Soutěž dostala název podle filozofa a výtvarného i literárního kritika Jindřicha Chaloupeckého, jehož celoživotní činnost byla spjata s prosazováním svobody myšlení a projevu jako základního předpokladu bytí umění.

"Vítězem internetového hlasování a držitelem "Ceny čtenářů týdeníku Reflex" pro letošní ročník Ceny Jindřicha Chalupeckého se stali Rafani. Hlasovalo pro ně 51 % čtenářů a Rafani tak daleko za sebou zanechali ostatní finalisty. Zde jsou konečné výsledky hlasování:
Rafani 51%

Jan Jakub Kotík 18 %

Dušan Skala 13%

Barbora Klímová 9%

Dominik Lang 5%

Tomáš Svoboda 5%Celkem hlasovalo 527 čtenářů.Slavnostní vyhlášení výsledků 17. ročníku Ceny Jindřicha Chalupeckého proběhne dnes, 16. listopadu od 18.00 v Domě umění města Brna. Rafani na něm převezmou od Reflexu 50 000 Kč na další umělecký rozvoj. Po skončení slavnostního vyhlášení pokračuje od 20.00 finále letošní Ceny Jindřicha Chalupeckého 8. Plesem výtvarníků - Výtvarem v Divadle v 7 a půl (Kabinet můz), Sukova 4, Brno, na který vás tímto srdečně zveme. Na Výtvaru živě zahrají Priessnitz, Bruno Ferrari, DJ Liquid A a skupina letošního finalisty, Jana Jakuba Kotíka, The Ritchie Success. Vstup na slavnostní vyhlášení a Výtvar je zcela zdarma."Další podrobnosti naleznete na stránce Společnosti Jindřicha Chalupeckého: http://www.jchalupecky.cz/Představení laureátů 
Barbora Klímová
osobní představení [PDF]
  Velké sklo Sliders Rubika Retard Černá struktura Barbora Klímová
 
Dušan Skala
osobní představení [PDF]
  Slepýš Pyžamo Ruce Les Postel Dušan Skala
 
Dominik Lang
osobní představení [PDF]
  Dominik Lang Plot Kašna obou světových válek Chatová osada Schodiště Stavba č.2
 
Jan Jakub Kotík
osobní představení [PDF]
  Jan Jakub Kotík Oven Hail to the Chief Reagan Apache Pentagon Door
 
Rafani
osobní představení [PDF]
  Rafani Rafani Rafani Rafani Rafani Rafani
 
Tomáš Svoboda
osobní představení [PDF]
  Tomáš Svoboda Diference Zrušená tiskárna Zoutkeet-splein Pozdravy z dovolené Černého
 

RX online