Léčitelka zavírá lidi do slaměného domu a bere za to tisíce. Po naší návštěvě rozšířila sortiment i zisky | Reflex.cz
nahoru

Léčitelka zavírá lidi do slaměného domu a bere za to tisíce. Po naší návštěvě rozšířila sortiment i zisky

Jiří X. Doležal25. září 2019 • 12:20
JXD vs. dům ze slámy: Gabriela Dušková vysvětluje JXD, k čemu dům ze slámy je a co v něm provozuje
• video: 
Martin Bartkovský

V údolí je několik chatek, jen pár, takže neruší. A jak po polní cestě vjíždíme, tak hned u první chaty po pravé ruce stojí opravdu zajímavá, hezká a idylicky působící chatka – domek – stavení. Má to půdorys elipsy a na střeše tomu roste tráva. Ale domek působí čistě, upraveně a dřevěná terasa před ním svítí novotou. Majitelka a provozovatelka celého duchovního zařízení, paní Gabriela Dušková skrze ten domek léčí. I v požehnaných luzích české ezoteriky působila, jako by si spíš dělala z klientů srandu. Když jsem to o ní napsal, výrazně rozšířila činnost.

Celé se to jmenuje „Frekvenční proměny – Vesica Healing – Proměna“. A co to podle autorky všechno umí? „Přináší a vkládá více světla do očí. Ukazuje životní okolnosti v jiné perspektivě. Skrze změněný úhel pohledu uvidíte dříve netušené souvislosti, které do konkrétních situací přinesou žádoucí obrat. Posiluje důvěru v úžasné schopnosti vlastního těla. Změna starého paradigmatu v nový, vyjadřující, že vše je možné a proměňující svět kolem nás. Propojuje nás s časoprostory a vyššími frekvencemi, kterých jsme součástí, jen jsme na to zapomněli. V každé vteřině prokmitáváme mezi vícero dimenzemi, což už kvantová fyzika ví; na nás nyní je, abychom si dovolili přijmout tento vědecky ověřený a potvrzený fakt a následně jej využili ve prospěch sebeléčení. Proměna vede do vnitřní hloubky, abychom se rozpomněli, že naše úžasná pozemská vozítka nejsou primárně hmotná, ale jen a pouze energetická a oscilující. Hmotného z našeho těla není ani jedno procento. Je dobré vědět, že nemoci existují jen ve 3D Matrixu. Ve vyšších dimenzích se již nevyskytují. Nemají se tam jak udržet – naše myšlenkové formy se změnily a slabosti už nejsou na pořadu dne.“

V tak trochu jiném domečku

Paní Dušková nás uvítá a vede k slaměnému stavení. Koupila před deseti lety chatu, u které nyní slaměný dům stojí, a na jeho místě tehdy stál karavan. Pak jej nechala odvézt, už nesloužil svému účelu. Pak byla paní na kursu o feng-šuej (to není čínské jídlo, ale čínská ezoterická pavěda o architektuře) a potkala tam kamaráda, který se zabývá přírodními stavbami. Ze slámy, z hlíny.

A paní napadlo, že v praxi přírodní dům u své chaty postaví. I jeho tvar našla na kursu. „To je o nějakém vnímání, víc než rozumově to člověk cítí, jak je to propojené s přírodou. Je v tom i nějaká symbolika.“ Dům je prý postaven dle zásad posvátné geometrie, na zlatých řezech. Na semináři poprvé viděla symbol květiny života. Ten ji inspiroval nejen k tvaru netradičního domku, ale také k výrobě a prodeji nejrůznějších ezoterických artefaktů postavených na posvátné geometrii. Ceník níže. Přečetla si o posvátné geometrii a květině života knížku, a tak se jí v životě otevřela nová kapitola. Kapitola „energetického naciťování“. Vztah k přírodě, zanechávat co nejmenší ekologickou stopu a tak. I padlo rozhodnutí a začalo se stavět. Pomáhali jí s tím prý úžasní lidé a jeden z nich, truhlář, přišel dokonce i na naši návštěvu. Chvíli jsem s ním pohovořil o technických detailech. Jednak mi vysvětlil, proč slaměný domeček stojí na dřevěných nožičkách, které nejsou ukotveny v zemi, ale pouze na ní stojí. Nejde o duchovní účel, je to proto, že v údolí je stavební uzávěra a nic pevně spojeného se zemí se tam nesmí stavět, tak zákaz staveb takhle obešli. Podobně tráva na střeše domku není opravdová travnatá plocha, jaké se někdy staví na novostavbách, ale jen asi osmicentimetrová vrstva půdy, ve které je zaseta tráva a sukulenty. Ale paní Dušková pokračuje ve svém duchovním výkladu: „To místo je o setkání, o radosti, je tu něco krásného...“

Ptám se na pobyty v domečku a paní vysvětluje, že vede semináře nazvané Pojďme se uvolnit. O vztahu k tělu, jak převzít vlastní zodpovědnost ve zdraví. Ty jsou víkendové, pro skupiny. A také pořádá individuální pobyty. Jde prý o „uvnitřnění“ – jinak máme pozornost zaměřenou spíš ven. O detailech pobytu klienta v boudě nějak nechce mluvit.

Ceník na prvním místě

 

Pokračování článku patří
k prémiovému obsahu Reflexu

S předplatným získáte:

 • Neomezený přístup k prémiovému obsahu, který
  nikde jinde nenajdete
 • Exkluzivní komentáře, kauzy a speciální editorialy
 • Nekorektní vtipy kreslířů Reflexu
 • Vybrané články z tištěného Reflexu dříve než ostatní
 • Mobilní aplikaci pro snadný přístup k prémiovému obsahu
Součástí předplatného není elektronická a tištěná verze týdeníku Reflex. K zakoupení na iKiosek.cz.
 • Měsíční předplatné49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc
  pro nové předplatitele (Týká se pouze platby kartou). Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíčnímu předplatnému.

  Objednat

Možnosti platby
?

Měsíční předplatné je možno zaplatit platební kartou nebo pomocí SMS.

Roční předplatné je možno zaplatit platební kartou nebo platbou online.

 • Kartou
 • Platba online
 • Platba SMSVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Viliam Buchert: Na zrazení Kurdů Západ doplatí. Co ještě Západ dovolí Erdoğanovi?
PREMIUM X První scéna? Ano, ale jen tu a tam, tvrdí autor seriálu o Národním divadle Aleš Kisil
PREMIUM X Spravedlnost se blíží: Podezřelí z vraždy novináře Kuciaka a jeho snoubenky zamíří před soud
PREMIUM X Extinction Rebellion: Zachránci planety, nebo užiteční idioti?
PREMIUM X Národní divadlo: Dům stavěný z největších ideálů aneb Služba i posluha ve „zlaté kapličce“

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější