nahoru

JXD na prezentaci nefunkčního perpetua mobile aneb Jak jsem se nezbláznil

Jiří X. Doležal 28. června 2018 • 14:04
JXD na prezentaci (ne)funkčního perpetua mobile
• video: 
Jiří X. Doležal; Martin Bartkovský

Kdybych četl ženské časopisy, asi bych prohlásil, že jsem se při psaní článku o přístroji, který vidíte nefungovat ve videu, nervově zhroutil. Já bych to spíše nazval psychospirituální krizí, kdy jsem se nemohl smířit s tím, že v naší společnosti žije perpetuum mobile, které neexistuje, plným, bohatým a smysluplným životem.

Viděl jsem – stejně jako můžete vy ve videu – jak perpetuum mobile, které podle základních fyzikálních zákonů nemůže fungovat, nefunguje, a přesto ho prodávají. Běžný díl Prodavačů vzduchu. Pak jsem začal ten prokazatelně nemožný fenomén a jevy jemu podobné zjišťovat prakticky ve všech oblastech reality. A pak jsem začal chodit k svému psychoanalytikovi.

Při první schůzce poté, co jsem shromáždil podklady, mne ujistil, že podklady existují a já nehalucinuji.

Při druhé schůzce po dokončení článku jsem se byl optat, zda by to přece jen nemohla být cílená konspirace proti mé osobě, která mě má znemožnit. Ujistil mne, že to není konspirace proti mé osobě.

No a asi po týdnu jsem se pak byl zeptat, jak v takovém světě přežít. Odpověděl: „Dělat si z něj srandu!“

Pokud ovšem chcete podrobnosti, musíte si koupit dvojčíslo Reflexu 26/27, které vychází ve čtvrtek 28. 6. 2018!

Reflex 26-27/2018 Reflex 26-27/2018Foto Archív

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.