
"Kdybych měl říct ta témata, která se nejčastěji objevovala, tak je to vzdělávání, absence škol vyšších stupňů, především tedy univerzitního nebo vysokoškolského typu v Karlovarském kraji, která by byla určitou zárukou toho, že mladí lidé nebudou odcházet z regionu a to další je dopravní obslužnost, protože ta do značné míry také brzdí další rozvoj kraje," řekl novinářům zvolený prezident.
Jako další problém podtrhl zdravotní a stomatologickou péči. "Myslím, že by tomu mohla pomoci lepší přeshraniční spolupráce a to bude určitě i jedním z témat, o kterých budu jednat s německým prezidentem," řekl Pavel.
Pavel při své dvoudenní cestě navštívil Aš, Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Ostrov a Jáchymov. Až na Jáchymov mají tato města starosty z ANO. Pavel také navštívil, školy, výrobní závod BWI v Chebu, sociální zařízení Klubíčko v Chebu a besedoval s místními.
Návštěva Karlovarského kraje byla první cestou do regionů po Pavlově zvolení. Karlovarský kraj patří mezi regiony strukturálně postižené. Má nejnižší HDP na obyvatele, nejnižší průměrné mzdy a nejhorší vzdělanostní strukturu ze všech krajů. I proto první cesta nově zvolené hlavy státu vedla sem. Příští týden by se chtěl Pavel podívat do Ústeckého kraje a po inauguraci plánuje cestu do Moravskoslezského kraje.
Pavel také na krátkém briefingu zopakoval, že na bezpečnostní konferenci v Mnichově, která se koná v pátek a v sobotu, se setká s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem, polskou hlavou státu Andrzejem Dudou a litevským prezidentem Gitanasem Nausédou.