nahoru

Oscaři: Historické vítězství pro korejský film i zmatečný přenos aneb Hollywood odhalil slabiny

Luděk Staněk 11. února 2020 • 10:50
Oscaři: Historické vítězství pro korejský film  i zmatečný přenos aneb Hollywood odhalil slabiny
foto: Profimedia.cz

Dvaadevadesáté předávání Oscarů si budeme pamatovat jako historický mezník díky vítězství korejského filmu Parazit, případně protože Martina Scorseseho se akademici rozhodli ocenit potleskem v sále vestoje, ale to bylo tak všechno. Samotný oscarový ceremoniál se nicméně začal postupně utápět ve zmatečné nejistotě, způsobené mimo jiné úzkostí z toho, jak vyhovět mnoha politickým a společenským tlakům, mezi nimiž se momentálně nalézá nejen Hollywood, ale i celá americká společnost.

Bylo to vidět třeba na absenci moderátora – toho dnes prakticky není možné vybrat tak, aby kolem něj dříve nebo později nevypukl nějaký skandál, a tak jej organizátoři už druhý rok pro jistotu vynechali. Do rohu se přitom Americká filmová akademie zahnala sama. Poté, co se začaly množit stížnosti na nedostatečnou diverzitu nominovaných umělců, které vyvrcholily v roce 2015, kdy April Reignová rozjela kampaň pod twitterovým hashtagem #OscarSoWhite, organizátoři se začali snažit dát ceremoniálem najevo, že podporují větší zapojení Afroameričanů a žen. Z toho pramenil i výběr komika Kevina Harta, afroamerické hvězdy stand-upu, jako moderátora loňského ročníku.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně


Klíčová slova: kultura, komentáře, film, oscar 2020, PremiumDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.