nahoru

Víte, kdy zemře Jaromír Hanzlík? „ZA CHVÍLI“

Milan Tesař2. října 2015 • 18:00
Za chvíli bude konec
Za chvíli bude konec
• foto: 
archiv

Někdy mám pocit, že si televizní stanice najímají spolky kreativců, aby jim poradily, jak co možná nejrychleji – a pokud možno navždy – odradit lidstvo od sledování televize.

Kdysi se kanály pokusily otrávit diváky dekoncentrovanou reklamou, která vždycky v nejlepším přeruší příběh a zasněží obývák práškem na praní. Diváci se přesto nenechali odradit a Titanic přifouknutý reklamními spoty o celou hodinu „dávají“ bez mrnkutí oka. Zvykli si.    

Vývojáři (zřejmě) rozsáhlého projektu nazvaného „Znesnadňování sledování televize“ však nelení a rozhodli se program poškozovat dalším efektem, jenž se jmenuje ZA CHVÍLI. Bohužel, nedávno se s ním vytasila i Česká televize.

Jaká je „ZA CHVÍLI“ prasárna, si uvědomíte, když se do vrcholné scény temné detektivky, kdy ani nedýcháte, velne titulek bezmála přes čtvrt obrazovky: Za chvíli uvidíte – Kluci v akci. Ten efekt je stejný, jako kdyby vám někdo vhodil do mísy krevet šlupku od banánu. Napětí je pryč, balíme, je konec! Naděje na ještě jeden twist, čili zvrat, v té napínavé krimi zhasne definitivně. Víte to jistě, protože „ZA CHVÍLI“ otráví život vždy přesně dvě minuty před závěrečnými titulky, aby vás znásilnil a připoutal k sesli pro další pořad. U Slavností sněženek to vychází na smrt Jaromíra Hanzlíka, u Podrazu na finále hlavního dostihu. A tohle, prosím pěkně, dělají ti prznitelé filmové magie a pracně vybudované atmosféry mně, člověku, který, když si pouští video, přikrývá ručníkem timecod na přehrávači, aby se nerušeně propadl v čase.

Já chápu, že televizní stanice dnes udělají všechno, abych nepřepnul, ale co jim to bude platné, až při takovém jednom ZA CHVÍLI rozsekám televizi sekerou.

Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,800
22,440
29,410
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější