nahoru

Never more Jaromíru Nohavicovi za to, jak „citlivě“ reaguje na válečnou situaci v Evropě

Redakce Reflexu 8. prosince 2022 • 06:20
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Jarek dostal nové noty? Nebo jak jinak si můžeme vysvětlit jeho popěvek Počkáme, co řekne? Forma nevalná (záměrně tupé rýmy USA / husa / Rusa...), obsah jako vystřižený ze slabikáře konspiračních teorií: koukejte, kdo tu ve skutečnosti tahá za nitky! Rčením „mlčeti zlato“ se bývali mohli řídit i nazdárkové, kteří na ČSFD svorně vynesli do nebes novou českou řachandu Vánoční příběh a zostudili konkurenční Grand Prix. No a Judit Bárdos... se svým jménem si každý může dělat co chce, ale zbavit se takhle krásného je prostě hřích.

Kateřina Kadlecová: Šest roků uplynulo od okamžiku, kdy můj kdysi oblíbený písničkář Jaromír Nohavica přiléval oleje do ohně uprchlické krize kultivovanou, moudrou písní s názvem Arab mi šahá na babu. Teď se zkouší přiživit na xenofobii těch nejpitomějších z nás a složil slaboduchý popěvek s refrénem „počkáme, co řekne pan prezident USA“, jímž se snaží vzbudit dojem, že to tu za nás řídí kdosi jiný (a bohužel to není Putin). Pusťte si to a plačte se mnou.

Vojtěch Rynda: Týden po sobě do kin nastoupí dva nové české filmy s potenciálem stát se diváckými hity, Grand Prix a Vánoční příbeh. Na Česko-Slovenské filmové databázi se najednou objeví řada nových uživatelských profilů, které prvnímu snímku svorně nadělí hodnocení „Odpad!“ a druhému nasypou pět hvězdiček spolu s tupě extatickými komentáři. To je vánoční pohoda, to jsou svátky klidu a míru, to je férový konkurenční boj v české kotlince!

Veronika Bednářová: Známá slovenská herečka maďarského původu Judit Bárdos, kterou už za týden uvidíme jako agentku zahraniční tajné služby v třídílné minisérii Král Šumavy české VOD služby Voyo, se kvůli novomanželovi přestěhovala do ­Prahy. To je ta dobrá zpráva. Škoda jen, že tím vyměnila své nádherně, zajímavě znějící jméno, které se snadno vyslovuje v zahraničí, za české příjmení Pecháček. Nové umělecké jméno Judit Pecháček je možná změna, která nebyla až tak nutná.

Never more Jaromíru Nohavicovi za jeho umělecký i lidský takt.

Redakce Reflexu


Klíčová slova: never more, kultura, názory


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.