nahoru
Premium Komentáře

Noví extrémisté: Palič izraelské vlajky a hanobitel amerických válečných hrobů bojuje za práva zvířat!

Jiří X. Doležal 22. srpna 2019 • 17:30
Noví extrémisté: Palič izraelské vlajky a hanobitel amerických válečných hrobů bojuje za práva zvířat!
foto: Petr Kobliha

Zapálení ochranáři demonstrovali loni proti týrání tygrů před cirkusem, který tygry nikdy nechoval. Letos už před zahájením pochodu proti týrání zvířat aktivisté veřejně plánovali, jak na něm budou sami zvířata týrat. A navíc jsem zjistil, že v pozvánce na demonstraci vystupuje člověk, co zhanobil pomník amerických vojáků. Ultralevicový extremismus si našel nový program – boj za práva zvířat.

V Praze proběhla ochranářská akce proti týrání zvířat pod názvem The Official Animal Rights March 2019 Prague. Nejprve cituji z diplomové práce Zvířata jako laboratorní objekty: Analýza mocenského diskursu, jejíž autorkou je PhDr. Tereza Vandrovcová, pořadatelka zmíněné akce: „Cílem této disertační práce je kritická diskursívní analýza mocenských korelátů expertního vědění a dalších faktorů, které mohou bránit otevřené a nepředpojaté diskusi o etických otázkách týkajících se používání mimolidských zvířat v rámci biomedicínských pokusů.“

To aby bylo jasné, že za vším stojí tvrdá vědecká fakta!

Psi s sebou!

Mimolidským zvířatům do ideologických úletů zvířat lidských nic není. Například žádný z mých psů nevěděl, že má svá zvířecí práva, a dokonce ani to, že by měl být z vyššího principu mravního veganem. Zato všichni mí psi nenáviděli dav. Báli se v něm. Moc lidí, moc hluku, moc podnětů a transparenty – hole. Těch se psi bojí automaticky. Takže tahat zvířata na demonstraci je prachobyčejné týrání.

Jenže před demonstrací proti týrání zvířat jsme mohli na Facebooku číst následující korespondenci pořadatelů s jednou z aktivistek, která o zvířata nepochybně přímo vzorně pečuje.

Zuzana Gürtnerová: Mám dotaz: můžu s sebou vzít svoje dva psy, že ano? Alespoň víkendy je všude beru s sebou, když v týdnu jsou furt sami, když jsem v práci.

Pořadatel – Otevři oči: Spíše to nedoporučujeme kvůli hluku, ale když se budete držet v zadních částech průvodu, neměl by to být problém :)

Zuzana Gürtnerová: Oka, děkuju. Oni jsou zvyklí na demonstrace a tak :)

A také tu zmíněná PhDr. Tereza Vandrovcová psala: „Zvíře (nebo ryba, prase atd.) je kámoš, ne žrádlo. Za osvobození zvířat. Svobodu zvířatům. Práva zvířat. Nech zvíře žít. Soucit je síla. Respekt zvířatům. Ne utrpení, ano soucitu. Animal liberation. Cítí bolest i lásku. Kočka, pes i kráva mají svoje práva.“

Zákony jsou pro každého

 

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější