Nový český hymen: A to je ten krásný zem! | Reflex.cz
nahoru

Nový český hymen: A to je ten krásný zem!

Jiří X. Doležal10. března 2018 • 16:30
Česká vlajka
Česká vlajka
• foto: 
Arz

Benecacatistické paradigma cloumá západní Evropou a řada států již změnila své státní hymny za jejich genderově korektnější obdobu. Naposledy se k tomu chystá Německo. Česká republika by neměla zaostat, a tak je potřeba i naši hymnu genderově vyvážit.

Benecacatismus se stává hlavním myšlenkovým proudem západní Evropy a dostává se i do oblastí, kde je to tak hloupé, až je to směšné. Momentálně v Německu uvažují o změně státní hymny, protože je genderově nekorektní. Je to sice úplná blbost, ale v západní Evropě už několik zemí svou hymnu změnilo. Tak, aby vyhovovala iracionálním progresivistickým požadavkům genderových aktivistek.

Kanada a Rakousko

  Země, ve kterých je benecacatismus pokročilejší než u nás, k genderovému přehodnocení státní hymny již přikročily v minulosti. Například náš jižní soused – Rakousko – provedlo následující změny: místo „vlasti velkých synů“ zpívá o „vlasti velkých dcer a synů“. Ke změně došlo již před pěti lety a díky ní se zcela evidentně výrazně zlepšila pozice rakouských žen na trhu práce i zábavy. Stejně tak vysoce benecacatisticky uvědomělá Kanada změnila svou hymnu. Konec druhého verše hymny „Láska pravého vlastence vede všechny tvé syny“ byl z genderových důvodů vypuštěn a namísto něj se pohlavně vyváženěji zpívá „vede všechny z nás“.

Seznamka pro bohaté diskriminuje muže!
Jiří X. Doležal 23. února 2018 • 20:35

Seznamka pro bohaté diskriminuje muže!

Německo nezůstává pozadu

Je samozřejmé, že evropská bašta benecacatismu – Německo – nesmí v těchto progresivistických trendech zůstat pozadu. Německá zmocněnkyně pro rovnoprávnost Kristin Rose-Möhringová (SPD), která působí pod spolkovým ministerstvem pro rodinu, na počátku března identifikovala pohlavně závažné chyby v německé hymně. Slovo „Vaterland“ by mělo být nahrazeno neutrálnějším „Heimatland“. Důvody jsou zřejmé – v otrockém překladu totiž současné znění znamená „země otců“, což hluboce uráží matky, a proto to musí být změněno. Nová formulace – opět otrocky přeloženo – znamená „země domova“, což se vztahuje i na ženy. Iniciativa paní zmocněnkyně je zcela legitimní, protože změna, podobně jako v Rakousku, zlepší postavení žen jak na trhu práce, tak i v oblasti vzdělání.

Česko nesmí zůstat stranou!

  Když uvážíme, jak jsme malá země a jak malý máme význam ve světě, je nasnadě, že bychom k novým módním trendům měli přihlédnout i my a že bychom katastrofickou genderovou nevyváženost naší hymny měli také změnit. Naše hymna však – na rozdíl od těch zahraničních – nediskriminuje ženy, ale muže. Už samo slovo „hymna“ je ženského rodu a stejně tak verš „a to je ta krásná země“ mluví o Česku v ženském rodě. Přitom Česká republika je krásná i pro muže a současné znění hymny je proto diskriminační. Považuji tedy za nezbytné, aby odbornice/íci z Gender institutu, redakce A2armu a od paní ombudsmanky okamžitě navrhli úpravy. Především rod slova hymna by se měl změnit na mužský, takže bychom v republice měli mít národní hymen. A v něm by se mělo zpívat „a to je ten krásný zem“. Dokud k těmto změnám nedojde, nelze Českou republiku považovat za genderově vyvážený stát.

O farmářích a dětech: Ve světě jsou horší zvěrstva než estébák ve vládě. A nám je to jedno
Ekonom Vladimír Pikora: Je to překvapivé, ale většina lidí se dělí na muže a ženy
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Jedno vyhrocené hlasování aneb Hamáček jako Švejk a Zeman jako nadstrážmistr Flanderka
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější