nahoru

Fikce, nebo realita? Bookmakeři tipují, kdo vyhraje volby do Senátu. Nejvíce má získat ČSSD

Viliam Buchert26. září 2016 • 09:00
Sociální demokraté by uvítali spíše snížení daně z přidané hodnoty (DPH) u základních potravin než u čepovaného piva, uvedl premiér Bohuslav Sobotka.
Sociální demokraté by uvítali spíše snížení daně z přidané hodnoty (DPH) u základních potravin než u čepovaného piva, uvedl premiér Bohuslav Sobotka.
• foto: 
ČTK

Nejúspěšnější stranou ve volbách do třetiny Senátu bude letos ČSSD. Alespoň si to myslí kancelář, která na hlasování vypsala sázky. Podle ní vyhraje sociální demokracie v 10 z 27 obvodů. ODS by pak měla vyhrát ve 4 obvodech, lidovci sami či v různých koalicích taky ve čtyřech, hnutí ANO ve třech a TOP 09 se Starosty ve dvou.

Jen v jediném obvodu, a to v Ústí nad Labem, mají na vítězství podle sázkové kanceláře Fortuna stejnou šanci dva lidé – Jaroslav Doubrava (kandiduje za S.cz) a František Hausenblas (ANO). Jinak má nejlepší kurz vždy pouze jeden člověk. Až deset zisků senátorských křesel by se zcela jistě zamlouvalo i samotné ČSSD, le odhady politologů spíše hovoří o menším počtu mandátů. Více než bookmakery odhadované tři by naopak určitě chtělo hnutí ANO.

Polská zoo zažívá zázrak, v uplynulém týdnu se narodila bílá mláďata tygra i lva

Vůbec nejlepší kurz na zvolení dostal od Fortuny současný senátor Zdeněk Škromach, který proslul svými rozmluvami „u bazénku“. Ten má kurz 1,15 a jeho zvolení bookmakeři považují za jisté. Škromach kandiduje v obvodu Hodonín a dá se předpokládat, že křeslo skutečně obhájí.

Druhý nejlepší kurz, a to 1,18, má v obvodu Ústí nad orlicí Pert Šilar z KDU-ČSL. Dále pak Jan Žaloudík (ČSSD, obvod č. 55 Brno-město) s kurzem 1,2. To samé má také Tomáš Jirsa za ODS (Český Krumlov) a mezi favority se počítá s kurzem 1,23 i Stanislav Juránek (KDU-ČSL, obvod č. 58 Brno-město). Ze známých osobností pasovali bookmakeři na vítězství žokeje Josefa Váňu (hnutí ANO, obvod Karlovy Vary) s kurzem 1,6. Takový kurz by se našemu slavnému jezdci a trenérovi určitě líbil i při dostizích.

Zemřel Max Mannheimer, přeživší pěti koncentračních táborů
Tereza Stonišová 24. září 2016 • 13:10

Zemřel Max Mannheimer, přeživší pěti koncentračních táborů

Jiné „celebrity“, ale podle sázkové kanceláře šanci na zvolení nemají. Například hudebník Felix Slováček v obvodu Praha 10 (v kandidátní listině pod jménem Antonín Slováček) má kurz 20:1. V překladu – bez jakýchkoli šancí. Baletní mistr Vlastimil Harapes (Praha 6, hnutí ANO) má 4:1, zpěvák a producent Petr Hannig dokonce 35:1.

Pokud jde o známé sportovce, tak olympijský vítěz (medaile mu byla odebrána za doping) ve vzpírání, Ota Zaremba, kandidující v Mostě za Dělnickou stranu sociální spravedlnosti má kurz 45:1. V tom samém obvodu má prý poměrně velkou šanci hokejista a olympijský vítěz z Nagana Jiří Šlégr (za ČSSD) s kurzem 2,15 : 1. Bývalý cyklista a senátor za Blansko Jozef Regec má podle bookmakerů dokonce šanci vyhrát a to s kurzem 1,6:1.

Týdenní dekomprese: Youtubeři brzo získají zbraň hromadného ničení
 

Jedním z nejsledovanějších senátních obvodů je letos Praha 6, kde kandiduje někdejší disident a publicista František „Čuňas“ Stárek (ODS), filozof Václav Bělohradský (ČSSD + Zelení), vzpomínaný Vlastimil Harapes i bývalý kontroverzní šéf Sazky Aleš Hušák (nezávislý). Jenže zde dává sázková kancelář největší naděje řediteli gymnázia Jiřímu Růžičkovi (za TOP 09 + STAN) s kurzem 1,45:1. Jak to bude ve skutečnosti, dozvíme se až po druhém kolem senátních voleb, tedy přesně 15. října. Náš tip: Zhruba ve čtvrtině obvodů vyhraje někdo jiný, než tvrdí sázková kancelář.Klíčová slova: alanýza, Senát, volbyDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,680
28,720
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější