Skutečný chalífát | Reflex.cz
nahoru

Skutečný chalífát

Benjamin Kuras19. prosince 2015 • 08:00
Benjamin Kuras;
Benjamin Kuras;
• foto: 
Archív

Čím dál cáklejší Británie odpárala svým policistům ve smíšených čtvrtích z rukávu britskou vlaječku, aby neuráželi imaginární nevlastenecká etnika. Dva hlavní řetězce britských kin odmítly promítat vánoční reklamní spot, v němž se recituje Otčenáš, aby neurazily etnika a ateisty, třebaže etnika i ateisté svorně prohlásili, že by je taková pitomost nikdy nenapadla.

K odškodnění oběti a 200 hodinám veřejných prací za projev nenávisti byl v hrabství Lancashire odsouzen pan McDougal, který se zahalené muslimky ve frontě v supermarketu Tesco zeptal: „Paní, proč nesmím vidět vaši tvář?“ a ona v žalobě uvedla, že se třásla hrůzou o svůj život a že dodnes má strach vycházet z domova.

Do mrazivé listopadové vody jednoho londýnského průplavu naskákali policisté zachraňovat utonulou hromadu koránů. Při zjišťování islamofobních pachatelů se od místní mešity dověděli, že tam korány utopila sama, neboť utápění je tradiční způsob vyřazování koránů opotřebovaných. Zato v létě uniformovaní policisté odmítli v rybníce zachraňovat tonoucí dítě s vysvětlením, že k tomu nejsou kvalifikovaní ani profesně oprávnění a mohli by být disciplinováni pro porušení služebního řádu.

Nejlepší způsob, jak porazit vražedné muslimské extremisty, není porazit Islámský stát, nýbrž přetvořit jej na „skutečný chalífát“ podle tužeb tolika muslimů. Stačí nahradit jeho současného chalífu schopným a psychicky zdravým chalífou, oděným v moderním obleku a s elegantně přistřiženým vousem, jenž by nepřikazoval stínání hlav a ničení soch. Sděluje konzervativní Daily Telegraph v článku syrského historika profesora Moubayeda.

To by nejlíp šlo provést v Británii, která má dobrou tradici moderních obleků a elegantně přistřižených vousů. A kde by právě takový chalífát s právem šarí’a uvítala třetina místních muslimů.
Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější