JIŘÍ X. DOLEŽAL: Islám, práva žen a homosexualita | Reflex.cz
nahoru

JIŘÍ X. DOLEŽAL: Islám, práva žen a homosexualita

Jiří X. Doležal23. srpna 2015 • 13:00
JIŘÍ X. DOLEŽAL: Islám, práva žen a homosexualita
foto: Profimedia.cz

Jak pročítám nenávistné diskusní příspěvky stoupenců Hate Free subkultury, docházím k zajímavému závěru. Jejich ideologie je vnitřně tak nekonzistentní, že by to zasluhovalo konzultaci s psychiatrem a nějaká lehčí neuroleptika.

Když čteme pohádky určené pro nejmenší děti v orálním stadiu psychosexuálního vývoje, vidíme, že nejsou vnitřně logicky konzistentní. V ranné fázi vývoje psychiky není ještě logiky třeba. Takže se v pohádkách normálně dějí věci, které v realitě fungovat nebudou. Připomeňme třeba populární Červenou Karkulku. Zlý vlk nejprve sežere babičku, pak Karkulku. Když žere vlk, trhá jídlo (tedy babičku a Karkulku) zubama na kusy. Když je však roztrhá a sežere, přijde pan myslivec, udělá prásk, a babička s Karkulkou jako netknuté vyskočí střelené psovité šelmě z břicha. Přestože je to zjevně blbost,malé děti tomu věří, a teprve když z orální fáze vývoje vyrostou, začnou se ptát, jak to roztrhání vlkem mohla babička a spol. přežít.

Ukazuje se, že naše levice a kavárna - záměrně nepoužívám slůvko sluníčkáři, protože jde o širší množinu, vcelku normální lidi - zůstala v některých okruzích svého myšlení v orální fázi. Jejich podvědomí nedbá na logiku, ale na to, jak se něco hezky řekne, nazve a vysloví. A tak jsou celkově hate free, až z toho zároveň adorují hned tři zdánlivě pozitivní hodnoty. Toleranci k homosexuálům. Boj proti diskriminaci a práva žen. Pochopení směrem i slámu a muslimům, spojené s výzvami tolerance k nim.

Pokud se zamyslíme, vidíme, že tento trs společně se vyskytujících hodnot, který zastává celá spousta lidí, je stejně nesmyslný jako to, že vlk sežere Karkulku a ta mu pak vyskočí z břicha. Společnost, kde je silný islám a kde jsou zároveň dodržována práva žen a homosexuálů totiž nikde na světě neexistuje a existovat nemůže. Muslimové - které máme akceptovat - jsou totiž krajně netolerantní, přesněji zcela fašističtí směrem k homosexuálům a právům žen. Takže společnost může buď nabízet svobodu ženám a gayům, nebo vycházet vstříc muslimům. Obojí najednou nejde, protože se to vylučuje. Dobrý muslim nesmí být tolerantní k homosexuálům, naopak je povinen je zabíjet, jak činí třeba Islámský stát, a žena má pro toho dobrého muslima zcela nerovnou cenu jedné poloviny muže. Rovnost, volnost a bratrství NEBO islám - taková je realita. Přesto slyšitelná část naší levicové veřejnosti podporuje jak gaye, tak muslimy, kteří jsou povinni je ve jménu své víry ty gaye okamžitě pozabíjet a ženský zavřít doma.

Trs postojů homosexualita - práva žen - islám je prostě nesmysl. Přesto se ty postoje - společně - stávají masovým přesvědčením dnešních intelektuálů. Proto soudím, že by pro všechny apologety islámu měla česká vláda zajistit alespoň měsíční poznávací pobyt v Raqqá.

 Klíčová slova: islám , Jiří X. Doležal


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější