Francouzská ministryně vyzývá k bojkotu Nutelly kvůli globálnímu oteplování. Nenechte se zblbnout! | Reflex.cz
nahoru

Francouzská ministryně vyzývá k bojkotu Nutelly kvůli globálnímu oteplování. Nenechte se zblbnout!

Andrea Holopová18. června 2015 • 00:00
Ségolène Royalová
Ségolène Royalová
• foto: 
wikipedia.org

Někdy se zdá, že politici už nevědí, co by, a tak vymýšlí, čím by mohli zaujmout. V případě francouzské ministryně životního prostředí Ségolène Royalové (byla dlouho družkou prezidenta Hollanda) to vypadá spíš na syndrom pachatele dobra smíšený se syndromem mesiášství. Chce totiž zachránit planetu tím, že donutí lidi přestat jíst Nutellu. A přitom tato sladká pochoutka zachránila už tolik životů a manželství, že by si spíš zasloužila nějaké ocenění.

Představivost francouzských socialistů nezná mezí. Nedávno Francie zavedla dotace za jízdu na kole do práce a nyní chce ministryně páchat dobro tím, že odradí lidi od konzumace populární oříškové pomazánky Nutella. Její konzumace prý způsobuje globální oteplování.

Za francouzské revoluce měnili socialisté kalendář. Jakobíni nutili lidi počítat letopočet od revoluce a sedmidenní týden byl změněn na desetidenní. Francouzi mají, zdá se, sociální inženýrství v krvi.

Palmový olej v pomazánce podle Ségolène Royalové znamená, že se na místě pralesa v Indonésii sází palmy a palmy prý konzumují méně CO2 než prales. Každá lžička Nutelly tak údajně přispívá ke globálnímu oteplování, protože méně CO2 ve vzduchu povede k poklesu globální teploty.

Podle nového náboženství globálního oteplování bychom měli mít výčitky pokaždé, když si dáme i trošku Nutelly.

Nenechme se zblbnout. Podle stejné logiky by mohla paní Royalová začít bojkotovat víno a chleba. Vždyť na místě vinic a obilných polí by mohl vzniknout prales přes celou Francii a hned by ve vzduchu bylo o kousek CO2 méně. Vlastně ať raději paní Royalová nejí nic. Jinak poškodí planetu!

Když máme chuť na Nutellu, měli bychom si ji prostě dát, bláznivé Francouzce navzdory. Nutella dokáže udělat příjemné chvilky milionům lidí, dokáže zmírnit stres a člověka zklidní. Možná i francouzské ministryni by pomohlo dát si pár lžiček.

A hlavně přejme Francouzům a celé EU, ať se výzva k bojkotu nepromění v nařízení.Klíčová slova: andrea holopová


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Karel Zich: Český Elvis Presley, jehož zářnou kariéru předčasně ukončila smrt
PREMIUM X Situace Andreje Babiše: Co může premiér ve svém trestním stíhání použít jako záchrannou brzdu
PREMIUM X Zelený Raoul: Zeman zničil Nečase, Sobotku, Hamáčka... Teď je na řadě kůrovec!

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější