Sabina Slonková zveřejňuje seznam „posluhovačů Kremlu“, je to manipulativní útok | Reflex.cz
nahoru

Sabina Slonková zveřejňuje seznam „posluhovačů Kremlu“, je to manipulativní útok

Andrea Holopová28. dubna 2015 • 14:00
Sabina Slonková
Sabina Slonková
• foto: 
ČTK

Bývalá šéfredaktorka Mladé fronty Dnes Sabina Slonková a její web Neovlivní.cz se snaží najít si místo na těsné mediální scéně – bohužel tím nejpokleslejším způsobem. Publikuje seznamy lidí, kteří podle ní „slouží Putinovi“. Přiblížila se tím ale spíš k Adamu B. Bartošovi, který je známý svým blouzněním se seznamy „pravdoláskařů“ a Židů.

Veřejné seznamy odpůrců měly vždy jediný účel: Vyvolat zášť a lynč. Středověk měl své hony na čarodějnice, fašisté a komunisté měli své seznamy Židů a „zrádců“ či „přisluhovačů imperialismu“.  

Když Adam B. Bartoš přišel před pár lety se „seznamem pravodláskařů“ a „seznamem Židů“, všichni se mu vysmáli jako neškodnému bláznovi. V jeho seznamu Židů se tehdy například objevila i řada redaktorů Reflexu. Kdo by Bartoše, bývalého redaktora serveru iDnes.cz, neznal, možná by měl strach o lidi na seznamu. Takhle si ale spíš každý přál na seznamu být. Tolik velikánů na jednom místě! Takže být na jeho seznamech byla spíš pocta.

Seznamy tohoto druhu ale mají vždy v části společnosti vyvolat strach a nenávist. Když je vyvolají, následují proti lidem na seznamu minimálně slovní nenávistné útoky a nechutné e-maily. Do budoucna se s osobou na seznamu nese pachuť. Lidé si často řeknou – na každém šprochu je pravdy trochu. Jako kdyby bylo něco špatného na tom být například Žid.

Sabina Slonková teď v zedmuté protiruské vlně publikuje seznamy „Čechů, kteří slouží Putinovi“. Prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý si místo na seznamu vysloužil pouze tím, že nevěří na účinek ekonomických sankcí proti Rusku. Přitom jen neutrálně hodnotil ekonomický dopad sankcí.

Někdo si ale seznam přečte a má jasno - další přisluhovač Kremlu.

Je legitimní nesouhlasit s argumenty a oponovat jim. Dávat lidi na seznam je ale manipulativní útok ad hominem.

Slonková tím jenom snižuje důstojnost a věrohodnost nejen k sobě, ale i k novinám, které vedla. Jestli se rozhodla jít touto cestou, skoro by se mohla přidat do strany Petra Cibulky, vzít si siderické kyvadlo a odhalovat s jeho pomocí ruské agenty všude kolem nás.Klíčová slova: holopova


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne
PREMIUM X Nejmladší z „chvilkařů“: Kdo je Kryštof Zapletal, jeden z hlavních organizátorů demonstrace na Letné?
PREMIUM X Vztyčení majáku: Památník Tomáše Bati ve Zlíně se znovu probudil k životu
PREMIUM X Nezbytná sada demonstranta: Vyjádřete nesouhlas s Babišem originálními plakáty od Reflexu!
PREMIUM X Sylvester Stallone: Hvězda, která překonala životní peklo a nikdy nepřestala rozdávat rány

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější