nahoru

IVAN HAMŠÍK: Rosický není žádný lídr. Proč mu to nikdo neřekne?

Ivan Hamšík 28. března 2013 • 06:00
Tomáš Rosický
Tomáš Rosický
• foto: 
Profimedia.cz

Tomáš Rosický není pořádným kapitánem fotbalové reprezentace. Nikdo se mu to ale neodváží říct, a tak se jím ani nikdy nestane.

 

Když je potřeba, aby zabral, je zraněný. Jakmile by měl mužstvo usměrnit, střídá. Pokud na něj spoléháte, zklame. Začnete-li se na něj těšit, odchází na operaci.

 

Naopak vynikající, až fenomenální výkony podává v přátelských zápasech, v utkáních, která nic nerozhodují, u žirafy v zoo na marketingové akci a v televizních reklamách. Pokud chcete vidět nějaký jeho gól, pusťte si ho na YouTube. V reprezentaci se totiž trefil v důležitém zápase naposledy v roce 2008.

 

Jakmile nějaký Čech povýší do kategorie „hrdina“, stává se nikdy nechybující nadpozemskou bytostí, o níž nelze říct křivého slova, jinak přijdete do pekla.

 

Stalo se to už Václavu Havlovi a nedávno nakrátko i Karlu Schwarzenbergovi. Pěkně našlápnuto na neomylnou ikonu má i moderátor Václav Moravec.

 

Kdysi jsem napsal, že Jaromír Jágr neumí hrát pro tým a že s ním česká reprezentace nic nevyhraje. Ocitl jsem se v roli národního idiota, který nechápe hokejového génia. Později Jágr sám přiznal, že se změnil a že se na svoji roli v týmu dívá jinak než zamlada. A dovedl Česko k titulu mistra světa v roce 2005.

 

Vrcholem rozpaků nad Rosickým se stal klíčový zápas o postup na mistrovství světa s Dánskem. Byl zraněný, ale nastoupil na poslední půlhodinu a běhal jako srnka. Každý, kdo rozumí fotbalu, se ptal: Proč, proboha, nehrál od začátku a nevydržel, dokud to jde?

 

Nejdrsnější kritiky se opovážil bývalý reprezentant Ladislav Vízek poznámkou o tom, že „i výjimečný hráč musí mít srdíčko“.

 

Ve skutečnosti by někdo měl Rosickému říct: Chlapče, vzpamatuj se! Jsi geniální fotbalista, tak se přestaň chovat jako slečinka!

 Klíčová slova: ivanhamsik, rxrx, rosicky


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější