Kdy už někdo zruší ten nesmysl s letním časem? | Reflex.cz
nahoru

Kdy už někdo zruší ten nesmysl s letním časem?

Jan Jandourek25. března 2012 • 06:00
Hodiny
Hodiny
• foto: 
Profimedia.cz

Naprostý nesmysl, kterému se říká letní čas, opět postihl v noci ze soboty na neděli deset milionů lidí v této zemi. Připitomělé nařízení, které domněle šetří elektrickou energii, zase donutí národ vstávat do tmy.

 

Pokud jste se v posledních dnech radovali, že v okamžiku, kdy vstáváte kvůli odchodu dětí do školy, je už světlo, máte po radosti. Pravda, večer budete mít o hodinu více světla. Upřímně řečeno, neznám nikoho, kdo by večer chtěl světlo. K čemu taky, světlo chceme ráno, ne večer. Večer potřebujeme tmu, taky se s ní snáz vyrovnáme, když už jsme celý den vzhůru.

 

Letní čas, který průběžně straší od starého mocnářství, protektorátu a komunistické vlády, nešetří zřejmě nic, ale je to jedno z nařízení, které žije dál, protože "se to tak přece dělá" a taky to dělá Evropská unie. Ano, když Pepa z vedlejšího baráku vyskočí z okna, tak já taky vyskočím z okna. To má logiku. Rozumnější by ale bylo takzvaný letní čas zrušit a uvažovat o tom, jestli denní rytmus neposunout přibližně o hodinu.

 

Roman Janoušek není lobbista, ale gauner! A zdaleka nejen on
Petr Holec 24. března 2012 • 00:30

Roman Janoušek není lobbista, ale gauner! A zdaleka nejen on

 

Kvůli tomu, že císař František Josef trpěl nespavostí a zaměstnal celý státní aparát od kuropění, dnes ženeme děti do školy na osmou. Musíme, protože rodiče letí taky brzo do práce. Je otázka, co inteligentního normální člověk udělá v osm ráno. U pekařů a železničářů to chápu, těm nic jiného nezbývá, ale jinde? Nechme si normální místní čas a posuňme, aspoň tam, kde to jde, nástup do práce a škol o hodinu.

 

Jenže s tím nehneme. Na světě je spousta nesmyslů, jako jsou třeba maturity nebo domácí úkoly, nikdo neví, k čemu to je, jenomže se dělají odjakživa, tak se budou dělat až do konce světa.

 

Tak dobré ráno, pokud možno.

JAN JANDOUREK
AUTORE JE REDAKTOR MF DNESKlíčová slova: rxrx, janjandourek, letni cas


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Petr Sokol: Sázejte na politiku, dokud se v českých sázkových kancelářích nenaučí určovat kursy
PREMIUM X Ivan Stěpanovič Koněv: Hrdinný osvoboditel Prahy, nebo padouch?
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč se Čapí hnízdo nesmělo dostat před soud
PREMIUM X Taylor Swift: Blonďatá zpěvačka dobyla hudební trůn a stala se nejlépe vydělávající celebritou světa
PREMIUM X Zelený Raoul: Jak nemít problém s Rusy ohledně sochy Koněva?

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější