Když už k nám dorazila úchylná psí móda, mohly by dorazit i psí toalety | Reflex.cz
nahoru

Když už k nám dorazila úchylná psí móda, mohly by dorazit i psí toalety

Magdalena Sodomková1. listopadu 2011 • 10:12
Rozmazlený pes
Rozmazlený pes
• foto: 
Profimedia.cz

Ten jezevčík měl džíny. Modré džíny a košili flanelku. Jaký měl na svůj outfit názor, jsem se ho neptala. Ani jeho majitelky, která ho venčila na pražské Palmovce. Byla z jeho těsných kalhot tak vzrušená, že si ani nevšimla, že ten nebožák co chvíli spadl na bok.

 

Vzpomněla jsem si na zvídavé oči Mongolky Jagi, seděly jsme v jurtě, uprostřed nedozírné dálavy severního Mongolska. Jagi se mě bezelstně zeptala: „Co tam u vás, slyšela jsem, že zavíráte psy do bytů, je to pravda?“ Co teprve, kdybych jí musela vysvětlovat, že je soukáme do nohavic.

 

Původně jsem se nad vyšňořeným jezevčíkem ušklíbla: degenerace! Jenže pak mě napadlo, že by tahle úchylárna mohla mít pozitivní vliv – minimálně na zlepšení vztahů mezi pejskofily a těmi, kdo těžce nesou, že musejí s neochabující ostražitostí na chodnících dennodenně předvádět slalom mezi tím, co za chlupáči padá.

 

Když už k nám dorazila psí móda, mohly by dorazit i psí toalety. Ohrádky, jaké jsou běžné třeba ve Skandinávii. Ohrádky, které by daly hranice psímu teroru. Mít pod ocáskem gatě temně skořicové, to, uznejte, žádná paráda není. Psí kalhoty si psí onu místnost přímo žádají.

 

Určitě by jim zatleskal i můj známý. Když chce jeho snacha vyjet s kočárkem ven, gentlemansky, avšak potupně vybíhá do parčíku před dům s kyblíkem a lopatkou. Aby jí proklestil cestu. Když to neudělá, vrací se snacha s koly obalenými, jako kdyby kočárek tlačila oraništěm.

 

S krizí přichází hloupý český Honza
Petr Holec 30. října 2011 • 21:27

S krizí přichází hloupý český Honza

 

Ten scénář je pak mnohem dramatičtější (smrduté čáry na chodbě, křik a skřípění zubů ... a to už vůbec nepíšu o tom, jak nenávistně takto vyzdobené kočárky vítají prodavačky v obchodech …).

 

Snad už jen – rekord mého známého činí 47 kusů v jediný den.


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest
PREMIUM X Chyba mohla nastat kdykoliv, vzpomíná Jan Kolář na komentování přistání Apolla 11 na Měsíci
PREMIUM X Mount Everest: Nejvyšší hora světa trpí pod náporem masové „ego-turistiky“ a nadbytkem odpadků

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější