nahoru

Co napadá Ondřeje Kobzu: Čajový obřad v kanclu

Ondřej Kobza 1. února 2022 • 11:00
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
Archív Ondřeje Kobzy

Jeden z důvodů, proč bych nemohl být nikdy zaměstnaný, je, že potřebuju k vytvoření pracovního prostředí mít zapálenou svíčku, pálit neustále nějaká kadidla a pouštět si k tomu starou klasickou hudbu. A vlastně i to prostředí si celé vytvořit podle sebe. Staré harampádí z vetešnictví, vycpané ptáky, bimbací hodiny. Takový kabinet kuriozit. V tomhle bydlím i pracuju.

Jsem v mnoha směrech lajdák, ale co naprosto ctím, je úloha hostitele. Na setkáních pro třeba sto lidí periferně přejíždím zrakem a doběhnu hostu dolít prázdnou skleničku. To jsem se naučil v basketbale. Driblujete a ani se nedíváte nalevo, ale přihrajete tam přihrávku. Nebo seznámím osamocené hosty. V kanclobytu hostím převážně vždy jednoho člověka. Teď jsem tu měl třeba jednoho Francouze, který mi bude dělat takového ambasadora na vytipování míst na Poesiomaty ve Francii.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz


Klíčová slova: komentáře, čaj, Ondřej KobzaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější