nahoru
Premium Komentáře

Karel Steigerwald: Premiér Babiš krade lithium

Karel Steigerwald 31. července 2021 • 07:00
Ilustrační kresba
Ilustrační kresba
• foto: 
Marek Douša

Dějiny se umějí šklebit, lidi si to málokdy pamatují. Vzpomíná dnes někdo, jak těsně před volbami v roce 2017 vyrukoval Babiš se zprávou, že ČSSD chce ukrást za dva tisíce miliard korun lithia? Zaorálek po chabé obraně ČSSD chtěl tento miliardový tunel přešupačit na ODS. Ve skutečnosti nikdo nic neukradl, tunel se nekonal, zato se konaly volby, v kterých Babišova lež značně ČSSD poškodila. Po volbách je krádež lithia ta tam, zloděje lithia přibírá Babiš do vlády.

Stejnou akci Lithium Babišova vláda připravuje dnes. Jde jí pochopitelně o využití tohoto perspektivního prvku a o zisk z toho plynoucí. Těžba lithia je věc složitá, ale finančně perspektivní. Kdo věří, že Babiš před čtyřmi lety nelhal, musí si říci: tak vida, on se do té krádeže dvou tisíc miliard pustil sám, jako by ostudy a lhaní před čtyřmi lety nebylo dost. Buďte ve střehu, co Babiš těsně před volbami odpálí teď. Studnice nestoudnosti jeho rodné StB mu jistě něco senzačního poradí. Tak to za prvé.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější