nahoru
Premium Komentáře

Bohumil Pečinka: Piráti nemohou být tím, čím jsou

Bohumil Pečinka 24. července 2021 • 07:00
Bohumil Pečinka: Piráti nemohou být tím, čím jsou
foto: Blesk:Daniel Cernovsky

Piráti v předvolebních průzkumech padají. Glosátoři na sociálních sítích a komentátoři v médiích nabízejí různá zdůvodnění. Na to hlavní většinou zapomněli.

Sami piráti a jejich stoupenci našli pohotovou výmluvu, že jsou obětí dezinformační kampaně. Začali proto rozdávat letáky s titulkem Lžou o nás, protože se nás bojí. Ten titulek by však měl být jiný: Bojí se nás, protože si nás čtou na sociálních sítích a procházejí si náš program.

Zapírání a předstírání

Hlavním problémem pirátů nejsou tajemní dezinformátoři na sociálních sítích ani výpady Andreje Babiše, ale to, že piráti nemůžou být tím, čím jsou. 

Piráti v českém i evropském kontextu představují to, čemu se říká progresivistická levice. Je to primárně strana postmateriálních témat, jakou v sousedním Rakousku nebo Německu reprezentují strany zelených. V centru jejich zájmu nejsou sociální a ekonomická témata, ale práva menšin, gender, radikální klimatická politika a jako návdavek digitalizace. I proto jsou v Evropském parlamentu součástí frakce zelených.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.


Klíčová slova: volby, politika, komentáře, Česko, Piráti


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

E15
Nejčtenější