nahoru

Horolezkyně Klára Kolouchová: Žena na vrcholu

Milan Tesař17. září 2019 • 06:50
Klára Kolouchová
Klára Kolouchová
• foto: 
Nguyen Phuong Thao

V lednu jsme do projektu Hvězdy Reflexu vyhlásili prvních pět nominovaných osobností. Jeho smyslem je celoročně hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá. Začátkem příštího roku, konkrétně 27. února, se hodláme ve Velkém sále Lucerny během Plesu Reflexu našim „celebritám“ poklonit a ještě jednou si připomenout uplynulých dvanáct měsíců, které se i díky nim staly o něco snesitelnějšími, než se původně zdálo. Naši čtenáři u toho samo­zřejmě nebudou chybět.

Česká horolezkyně Klára Kolouchová zdolala letos v létě druhou nejvyšší horu světa, K2. Stala se tak první Češkou, jež vylezla na všechny tři nejvyšší hory planety – Mount Everest v roce 2007, Kančendžengu letos v květnu a v polovině prázdnin na K2. K2, pro horolezce nejobtížnější a nejnebezpečnější hora světa, ji přitom na vrchol pustila až na třetí, pro ni poslední pokus.

„Když se vám to nepovede, jste naštvaní, zklamaní, cítíte obrovskou frustraci. Ale záhy přijde úleva, že když už nic jiného, aspoň jste přežili,“ řekla loni v rozhovoru pro Reflex. Její nové interview, už po vítězném výstupu na K2, můžete sledovat v pořadu PROSTOR X, kde Kolouchová popisuje svoje další plány zdolat osmitisícovku. O jejím posledním výstupu na K2 nyní připravuje režisérka Jana Počtová celovečerní dokument.

Diskuse ke článku