nahoru

Hvězdy Reflexu: Cyklista Jan Hirt za úspěch na Giru

Viliam Buchert 2. června 2022 • 05:00
Jan Hirt
Jan Hirt
• foto: 
Profimedia.cz

Nominace za květen! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kdo mají na kontě věci velkolepé i méně nápadné. Podle nás je důležité ukázat, že lidí schopných odvážných, užitečných a inspirativních skutků je pořád hodně. I když to tak někdy nevypadá.

Jan Hirt, jedenatřicetiletý profesionální cyklista, který se narodil v Třebíči, zazářil v květnu na slavném cyklistickém závodě Giro d’Italia. Vyhrál po fantastickém výkonu velmi těžkou horskou etapu a hned v další byl třetí. Celkově skončil na šestém místě. Je to jeden z nejvýraznějších úspěchů českého cyklisty na světové úrovni v posledních letech. Hirt v této sezóně závodí za belgickou stáj Intermarché-Wanty- -Gobert Matériaux. Už v únoru vyhrál dvě etapy na závodech Kolem Ománu a tehdy prohlásil, že je „v nejlepší formě svého života“. To teď špičkový vrchař potvrdil právě na Giru d’Italia. Jan Hirt byl vždy považovaný za velmi talentovaného cyklistu, což doprovází tvrdým tréninkem a sympatickým vystupováním.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.