nahoru

Hvězdy Reflexu: Politik Petr Fiala, nový premiér

Viliam Buchert 3. února 2022 • 04:30
Petr Fiala
Petr Fiala
• foto: 
Profimedia.cz

Nominace za leden! Čtvrtým rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Po rekordně dlouhých 23 hodinách bouřlivého jednání vyslovila Poslanecká sněmovna ve čtvrtek 13. ledna důvěru nové vládě premiéra Petra Fialy. Stalo se tak více než tři měsíce po loňských říjnových parlamentních volbách. Fiala se tím stal třináctým předsedou vlády samostatné České republiky. Zda mu číslo třináct přinese štěstí, nebo neštěstí, uvidíme až za nějaký čas. Po egomaniackém a excentrickém Andreji Babišovi má ale země po letech premiéra, který by mohl funkci vy­konávat normálně a umírněně. Fiala je od roku 2014 také předsedou Občanské demokratické strany.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.