nahoru

Hvězdy Reflexu: Youtubeři Janek Rubeš a Honza Mikulka za Rychlou hru

Redakce Reflexu 5. května 2021 • 10:00
Youtubeři Janek Rubeš a Honza Mikulka
Youtubeři Janek Rubeš a Honza Mikulka
• foto: 
Archív

Nominace za duben! Třetím rokem pokračujeme v projektu Hvězdy Reflexu. Jeho smyslem je hledat ty, kteří mají na svědomí často nenápadné, a přesto hvězdné chvíle naší země. Podle nás je životně důležité ukázat, že lidé schopní odvážných, užitečných a inspirativních skutků ještě existují, jakkoli to během konzumace denního zpravodajství a sociálních sítí možná tak nevypadá.

Investigativní youtuber a jeho blízký spolupracovník upozornili v jednom ze svých videí na pořad Rychlá hra, který vysílala TV Barrandov. Pořad je založený na problematickém principu. Nabízel výhry ve výši stovky až tisíce korun, pokud diváci například uhodnou rozdíl mezi obrázky nebo jméno města. Aby se divák mohl hry zúčastnit, musí zavolat na placenou linku, kde jeden hovor stojí 95 korun. Volajícímu se však podle youtubového kanálu Kluci z Prahy opakovaně stalo, že byl hovor přerušen bez spojení do studia. Soutěžící Rychlé hry provolali tisíce nebo desetitisíce korun. Po odvysílání videa a zásahu ostražité síly dobra pořad skončil. Janek Rubeš se mezi Hvězdami Reflexu ocitá již podruhé, můžeme jej tedy – podobně jako trenéra fotbalistů Slavie Jindřicha Trpišovského – označit speciálním titulem „Hvězdný recidivista“.

Redakce ReflexuVybíráme z placeného obsahu

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.