Absurdní standardy krásy: Co pro svůj vzhled musely podstoupit ženy v první půli 20. století? | Reflex.cz
nahoru

Absurdní standardy krásy: Co pro svůj vzhled musely podstoupit ženy v první půli 20. století?

Clara Zangová21. května 2019 • 08:30
Absurdní standardy krásy: Co pro svůj vzhled musely podstoupit ženy v první půli 20. století?
foto: Flashbak

Obchod s krásou je velmi výnosným byznysem, atraktivní a přijatelné se mění čím dál rychleji. I když to, že se lidé snaží korespondovat s aktuálními trendy, rozhodně není symptomem jen posledních desetiletí či staletí, masové hospodaření se vzhledem má kořeny někde ve 20. letech minulého století. Je otázka, zda nám procedury první poloviny 20. století vedoucí ke kráse připadají absurdní proto, že jsme v tomto směru zmoudřeli, anebo jen proto, že máme potřebný odstup.

Určitě není náhodou, že se vzhledem se začalo nakládat jako s výnosným byznysem právě kolem 20. let minulého století. Je to ta samá doba, kdy se zrodily public relations. Za první světové války se také rozvinula moderní propaganda a s tím i efektivnější reklama. Ve 20. letech navíc začínají vysílat první rozhlasové stanice, k nimž se postupně přidávají i ty televizní.

Děsivé snímky, které měly skončit v řece. Fotografie mrtvých, které způsobily…

Nutno dodat, že většina vynálezů, které najdete v galerii, byla neefektivní. Příkladem za všechny jsou různé vibrační pásy, které mají zeštíhlovat problémové partie bez toho, aby člověk hnul prstem, nebo přenosné „sauny“, často jen jakési zapařené pytle, které měly rovněž vést k postavě snů. Podobné zázraky však mají své místo v teleshopingu dodnes.

Opiová horečka: Vzácné a děsivé snímky lidí, kteří zcela propadli drogám v asijských…
Neřestná Paříž: Jedinečný pohled do čtvrti červených luceren kolem známého kabaretu…Klíčová slova: fotogalerie, Byznys, fitness, propaganda


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější