nahoru

Když se na Lego vrhnou dospělí. Výstava impozantních modelů na Lipně

Pavel Dobrovský10. června 2016 • 15:30
Když se na Lego vrhnou dospělí. Výstava impozantních modelů na Lipně
foto: Pavel Dobrovský

Lego je možná míněno jako hračka pro děti, ale když se do něj pustí dospělí modeláři, stává se z kostiček umění svého druhu. Impozantní hrady, nápadité scénky i neuvěřitelné mechanismy, to vše je k vidění na výstavě Kostkománie v Lipně nad Vltavou.

VIDEOREPORTÁŽ NALEZNETE ZDE

Na již pravidelné každoroční výstavě Kostkománie hrozí, že vám vypadnou oči z hlavy, promění se v kostičky Lega a zapasují se někam mezi podpůrnou zeď a zelený trávník jedné z megastaveb, které tu jsou k vidění. Tak úžasně totiž působí „domácí“ kreace českých a slovenských stavitelů Lega. Při výrobě jedné stavby využijí klidně stovky tisíc kostiček a tráví jejich stavbou stovky hodin – někdy i několik let. Jejich byty jsou pro monstrózní stavby občas tak malé, že skládají model po segmentech a poprvé ho smontují až na výstavní ploše.

Výstavu organizuje komunita dospělých československých fanoušků Kostky.org. Zpravidla se stavění věnují ve volném čase a za své peníze, ale společnost Lego jim nabízí různé druhy podpory - je to přece jen parádní reklama.

CELOU GALERII SI PROHLÉDNĚTE ZDE

Pavel Dobrovský


Klíčová slova: výstava, hračky, legoDiskuse ke článku