nahoru

Instagram, sociální síť na sdílení fotografií, už vaše snímky zpracuje zcela jinak

Daniel Baret19. prosince 2014 • 14:00
Instagram, sociální síť na sdílení fotografií, už vaše snímky zpracuje zcela jinak
foto: Instagram

V České republice je odhadem přes 150 tisíc uživatelů sociální sítě Instagram, na které se sdílejí především fotografie. Jenže mnoho uživatelů již na této síti omrzeli staré filtry k úpravě fotografií zabudované v aplikaci a tak začali pro úpravu snímků používat konkurenční aplikace. Možná to je jedním z důvodů, proč se Instagram rozhodl „vyrobit“ zbrusu nové filtry.

Nové filtry se jmenují Slumber, Crema, Ludwig, Aden a Perpetua a podle prohlášení Instagramu jsou inspirovány fotografiemi, uměním, módou a designem, který vycházejí ze zájmů celosvětové komunity, která na této síti funguje. Podle expertů ale není zcela jasné, co tím vlastně vývojáři sítě chtěli říct.

Největší sociální sítí na světě je Facebook se 1,3 miliardou uživatelů, Instagram je druhý s 300 miliony a třetí je Twitter s 284 miliony uživatelů. Instagram funguje čtyři roky a počet 200 milionů uživatelů překročil jen letos v březnu. Společnost uvedla, že uživatelé denně sdílejí více než 70 milionů fotografií a videí. Z USA je téměř kolem třetiny uživatelů. Velmi oblíbená je tato síť ve světě módy.

Za jednoho z nejlepších uživatelů Instagramu se pak ve světě módy považuje Brazilka Gisele Bündchen, která je již několik let nejlépe placenou topmodelkou světa. Podívejte se na některé její fotografie z Instagramu.

Daniel Baret


Diskuse ke článku