nahoru

Město trpaslíků v Číně: V bizarním "království" žijí jen lidé pod 130 centimetrů

venu 29. ledna 2022 • 17:00
Město trpaslíků v Číně: V bizarním "království" žijí jen lidé pod 130 centimetrů
foto: Profimedia.cz

Na jihu Číny byste objevili městečko, které se od těch ostatních velice liší. Kromě toho, že místní obyvatelé žijí v domečcích ve tvaru hub, jsou také do jednoho liliputáni. Proč jsou na tomto bizarním místě a co tam dělají?

Trpasličí město vzniklo jako projekt na záchranu lidí s růstovou vadou. Místní milionář, který s tímto nápadem přišel chtěl liliputány zachránit před tempem dnešního světa, ve kterém se nachází uplatnění jen těžko. Kor když trpíte takto významnou vadou.

Místu se také říká „Království malých lidí“. Tvoří ho domy ve tvaru hub, a v jeho čele stojí trpasličí král. Jeho zakladatel a tvůrce doufá, že z něj časem udělá jednu z hlavních atrakcí v zemi. Způsob, jakým si trpaslíci v Číně vydělávají na živobytí pobouřil mnoho nadnárodních humanitárních společností. Místní zde ale prý žijí rádi, a bavení turistů je naplňuje. Vymýšlí pro ně nejrůznější vystoupení, ukazují jim, jak ve městě žijí, převlékají se kvůli nim do kostýmů a svatba je jednou z nejzajímavějších událostí. Nejenom pro svatebčany, ale i pro turisty.

venu


Klíčová slova: život, Čína, město, trpaslík, liliputiDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.