nahoru

Přetočte 8. sérii, vzkazují nespokojení fanoušci tvůrcům Hry o trůny. Petice už má 750 tisíc podpisů

Tereza Stonišová 17. května 2019 • 16:15
Video se připravuje ...
Hra o trůny - trailer na osmou sérii
• video: 
HBO

Seriál Hra o trůny, jehož osmou, závěrečnou řadu nyní vysílá HBO, budí emoce fanoušků již od své premiéry v roce 2011. Nyní ale fanouškovská vášeň překročila novou hranici: vznikla totiž petice nespokojených milovníků fantasy příběhu, kteří chtějí, aby HBO osmou řadu přetočila. Petice žádá, aby scénář napsali jinak a lépe.

Předposlední díl oblíbeného seriálu přinesl zvrat, který někteří fanoušci nejsou schopní rozdýchat. Díl plný nadějeplného očekávání a následného zklamání a údivu některé rozčílil opravdu notně. Proto také fanoušci vytvořili internetovou petici, kterou najdete na stránkách Change.org, v níž žádají tvůrce, aby osmou řadu natočili a napsali znovu. Poslední kapkou byl pro iniciátory petice poslední díl seriálu. Scénáře se mají podle petentů ujmout kompetentní osoby. „Hra o trůny si zaslouží závěrečnou sérii, která bude dávat smysl,“ píše se mimo jiné v petici.

Příznivců nápadu, který nemá velkou naději na úspěch, přibývá doslova každých několik vteřin. V současnosti má petice více už 750 tisíc podpisů a není nereálné, že se číslo bude stále zvětšovat.

Jestli jste ještě díl neviděli, dál raději nečtěte. Kritika osmé řady seriálu napříč diskusními fóry milovníků fantasy je postavená na mnoha argumentech, předposlední díl však fanoušky rozohnil kvůli plamennému a zbytečnému boji dračí královny Daenerys, z níž se v epizodě The Bells (Zvony) stala nelítostná vražedkyně nevinných obyvatel Králova přístaviště. Jak ironicky poznamenala některá média, rodiče dětí, kteří své ratolesti pojmenovali právě po dračí královně, si musí nyní rvát vlasy.

Fanoušci, filmoví kritici, odborná i laická veřejnost mohou vyjádřit své posmutnění nad tím, jak tvůrci seriálu postupně rozbili strukturu, jíž byl seriál typický, zajímavý a ikonický. Lze však pochybovat o rozumnosti těch, kdo po tvůrcích chtějí, aby byla osmá série natočená znovu.

Obdobné petice však nejsou zcela neobvyklým jevem. Petici za změnu osmé epizody kultovní série Star Wars Poslední z Jediů podepsalo před několika lety téměř 117 tisíc lidí.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.