nahoru

Železný trůn v Praze odstartoval šílenství. Vstup do kina na slavnostní premiéru Hry o trůny hlídali vlci

Dominik Patzner 16. dubna 2019 • 14:55
Železný trůn v Praze odstartoval šílenství. Vstup do kina na slavnostní premiéru Hry o trůny hlídali vlci
foto: Dominik Patzner

Pondělí netrpělivě očekávaly miliony lidí po celém světě. 15. duben byl totiž dnem premiéry prvního dílu osmé a poslední řady Hry o trůny. S velkou slávou ho mohli sledovat fanoušci v kině Cinestar na pražském Andělu, kteří vydrželi a raději si přišli prvních padesát minut nové série vychutnat na stříbrném plátně.

Seriál patří k těm nejnákladnějším v historii televizní zábavy, což dokázala i pondělní premiéra. Aby byla opravdu velkolepá, mohli se příchozí symbolicky usadit na železném trůně, o nějž postavy svádí hlavní boj. Před promítáním střežila vstup do kina Noční hlídka a nechyběla ani smečka vlků. Odbitím osmé večerní světla v kinosálech zhasla a začalo tak další napětí z čekání na rozuzlení celého příběhu.

Důkazem toho, že je zájem o seriál obrovský, nabídlo i potemnělé předsálí, jež se rychle zaplnilo zájemci, kteří kino vyprodali během 15 minut. I propagace byla opravdu masová. Už před víkendem se před ministerstvy objevily nápisy „Vaše vláda končí 15. dubna“ a v pátek večer se u letenského kyvadla uskutečnil videomapping, o němž jsme psali v pondělí a který potemnělé emoce ze zmíněných nápisů jen podpořil.

Několik snímků z premiérového večera si můžete prohlédnout v naší fotogalerii:

Dominik Patzner
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.